Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Ahmet Yesevi Mahallesi


Mehmet CENGİZ
30 Mayıs 2012 Çarşamba 16:05

Şanlıurfa Büyük şehir olacak bir ilimiz. Her gün yerleşim alanı genişliyor, aynı zamanda göç alan bir ilimiz büyük şehir olduktan sonra doruktaki sorunları paylaşımla azalabilir. Yerleşim birimlerinde sorunlar ortak akılla, müşterek çözülür ise de, bazen sorunlar birike, birike sorunlar yığını halini alabilir. Urfa’nın Büyük şehir olması büyük bir olay ve sevindirici, insan kıtlığından olsa şimdiden Büyükşehir belediye başkan adayı bile belli, Bizler vatandaşlar olarak sorunlarımızın çözümünü talep ederiz, yapılan iyi işlere seviniriz. Hem de alkışlarız. Bu gün yerleşim yeri, mahallesi olan Ahmet Yasevi mahallesinden bahsetmek istiyorum.
Sorunlarımız acaba çözülür mü? Mahallemiz yeni yerleşim alanı, yeni binalar yapılıyor ulaşımı çok güzel, alanlar imara açılmış, üç kattan fazla yapıma izini verilmiyor. Büyük şehre aday bir ilde üç kattan fazla ruhsat verilmemesi düşündürücü,250 Metrekare. Arsada sadece üç katlı bina var, Belediyemiz buralara yapım izni verirken alt yapı sorununu hiç çözmemiş, yüzlerce ev bu mahallede kanalizasyonsuz her bina kendi imkânları ile binanın önünde birer fosseptik çukuru kazmış o şekilde idare ediyor. Kazılan fosseptik çukurları üç dört günü geçmez hemen doluyor. Her taraf lağım suyu kokusu ile sarılı. Belediye arabası haftada bir gün gelerek bu lağım sularını çekiyor.
Ancak yeterli değil, yüzlerce evin çocukları bu bataklıklarda oynuyorlar. Hastalık her an kapıda. Kanalizasyon yapımı için ilgili birimlere yazılı, telefonla müracaat ettiğimiz halde sonuç alamadık, Mahalle sakinleri olarak toplu, münferit olarak kimse sesimizi duymuyorsa biz ne yapalım. Kazma kürek alıp kendimiz mi çalışalım. İnsana değer, insan sağlığına değer bu kadar mı ayağa düştü. Basından okuyoruz veya görüyoruz falan köyün yoluna parke döşendi veya başka hizmetler yapıldı deniyor. Güzelde merkez de çağdaş denilen bir şehrin bir mahallesinin kanalizasyonu yok, yapım izni verirken önce alt yapının olması gerekmez mi? Yoksa bu mahalle idarecilerin gözünden düşmüş mü? Başta sayın valimizi, belediye başkanımızı, Millet Vekillerimizi bu mahalleye davet ediyorum. Mahallede bu rezaleti görsünler ve çözüm üretsinler.
Ben bu mahallede oturan emekli bir insanım. Bu gidişle bu mahalleden insanları soğutuyorsunuz. Bir kaç ay ara elektriklerin gelmesine çalıştık bir nebze hizmet geldi. Ancak ara sokaklar karanlıkta, kışın yollar çamur yaşlı insanlar çamurdan dolayı, evlerinden namaz kılmak için camiye bile gelemiyor. Köy yollarını yapıyorum diyenlerin önce merkezi görmelerini tavsiye ediyorum. Çağdaş bir kentte mahalle sokakları ışıksız, kanalizasyonsuz olamaz. Hizmet yapmada hiç kimse mazeret beyan edemez. Hizmetin gelmesi için seçimin olması mı lazım. Oda bir gün gelir inşallah. Ahmet Yasevi Mahallesi “9820” sokak 7 metre yol 12 metre yol yüzlerce yerleşimcinin bir an önce bu çileden kurtulması gerekir. Sorunları tekrarlarsam, Kanalizasyon mahallede yok lağım suyu her gün dışarıda hastalılara davetiye çıkarıyor, sokaklar karanlıkta, yollar çamur, ilgili yetkililere iletmek insanlık görevidir. Huzurlu yaşamak her insanın hakkıdır. Beyaz masa şikâyetimizde not alındı demekle hiçbir şey yapılmadı. Mahalle sakinleri yetkililerden hizmet bekliyor, çözüm bekliyor…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com