Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet Guli ASLAN

Abide’ye Köprülü kavşak


Mehmet Guli ASLAN
24 Nisan 2012 Salı 15:37
Şanlıurfa günübirlik düşünen idareciler yüzünden geldiği noktada her şey tıkanmak üzere
Eğitimde en sondayız
Sağlıkta sonlardayız
Futbolda profesyonel ligde tek takımla 3. Ligdeyiz. (süper lig, Banka Asya ligi ve Urfaspor’un bulunduğu 2. Lig)
Kendi içerisinde ise tıkanan bir şehir
Trafik özellikle mesai başlama ve bitme saatlerinde tamamen tıkanıyor.
Çok geçte olsa bu yaraları sarmak için hükümetin ve özellikle Bakan Faruk Çelik’in seferber olduğunu görüyoruz. Bu arada bu dönem Şanlıurfa’nın diğer vekilleri içerisinde de güzel işler yapanlar var. Hükümetin çalışmalarına ön ayak olmaya çalışıyorlar, halkın sorunları ile ilgileniyorlar...
Şanlıurfa’da seçim döneminde AK Parti’nin 4 yılda 400 proje  vaatleri vardı. Bu projelerin bir çoğu aslında hiç önemli olmayan ve sırf slogana uysun diye söylenen şeylerdi. Ama içerisinde Haleplibahçe müze projesi, Abide’ye  Köprülü kavşak, Şehrin hava alması için hayati öneme sahip şehir meydanları, daha iyi ürün elde edilmesi için çiftçinin eğitilmesinin sistemleştirilmesi, sağlık ve eğitim alanında ki yatırımlar ve  Suruç Ovası Pompaj Sulaması başta olmak üzere sussuz olan bir çok ilçe ve bölgeye Pompaj Sulaması projeleri Şanlıurfa için hayati öneme sahip büyük projelerdir.
Bunlar Geçmiş dönemlerde olduğu gibi sadece seçim vaatleri olarak kalmadı. Şehir meydanları için koca binaların yerle bir olduğuna şahitlik ettik. Bu projelerin bir çoğunun çeşitli aşamalarda olduğunu görüyoruz.
Şehre  nefes aldıracak yaya kalmadan aya ulaşmamız için trafik akışını sağlayacak en önemli proje olan  Abide  Köprülü kavşağın temeli atıldı.
Bu kavşak geç kalınmış bir çalışma olsa da başlanılması sevindirici.
Şimdi tek korku, yapımı devam ederken zaten dar olan ve yetmeyen yolların tamamen tıkanması korkusu Alternatif yolların az oluşu herkesi düşündürmektedir.
Şanlıurfalılar, mevsim uygunluğundan faydalanılarak gece gündüz demeden 2-3 vardiyalı çalışmalarla bir an önce bitirilmesini istiyor. Şanlıurfalı bakanına, vekillerine güveniyor. Bu güven boşa gitmemeli.
Şanlıurfa Belediyesi başta olmak üzere tüm yerel yöneticileri, gerek fikir gerse öneri konusunda süreci destekleyecek çalışmalarda bulunmalılar
Umarım geçmiş alışkanlıklarımız nüksetmez de bu büyük proje de bir an önce sonuçlanır

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com