Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Yasin KÜÇÜK

ABDULLAH GÜL’ÜN DÜŞÜNDÜREN MEZAR ZİYARETİ


Yasin KÜÇÜK
31 Ağustos 2014 Pazar 08:13


Türkiye Cumhuriyetinin 11. Cumhurbaşkanı  Sayın Abdullah Gül, sivil hayata başlar başlamaz “Hocası” ve dava arkadaşı olan Necmettin Erbakan'ın kabrini ziyaret etmesi yarına yönelik önemli mesajlar vermektedir.
    AK Partiden kırgın olduğu iddia edilen Sayın Abdullah GÜL'ü yönlendiren akıl hocaları GÜL’ü dolduruşa getirmiş olabilirler, tabanı olmayan GÜL; Saadet Partisine göz kırpmış olabileceği bile söylenebiliriz.
Hiç bir zaman AK PARTİ ve Recep Tayyip ERDOĞAN karşısında bir başarı  gösteremeyen muhalefet, Sayın Abdullah GÜL’ü yanlarına alarak genel seçimlerde AK PARTİ ve Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’na karşı Sayın Abdullah GÜL’le beraber ittifak kurabilirler
Bir başka öngörü bir sonraki seçimde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefetin Recep Tayyip ERDOĞAN’ın karşısına çıkabilecek en önemli adayı Sayın Abdullah GÜL olabilir.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ile Sayın Abdullah GÜL’ün arasını açan en önemli olaya tahminlerimize göre paralel yapı ile mücadele ederken eski Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL’den yeterince destek görmemesidir. Hatta sık sık paralel yapı elemanları Abdullah GÜL’le sıcak temas halinde oldukları bilinen bir gerçektir.
Tüm bu öngörüler karşısında bir başka nokta var ki, bu ittifaklar karşısında AKPARTİ nin elini güçlendiren en önemli kazanım HDP ve BDP nin bu ittifaklarla birlikte hareket etmemesidir. Zaten bir çok düşünürün ortak ittifakıyla Cumhurbaşkanlığı seçiminin asıl kazananının Kürt siyaseti olduğudur.
Bir başka öngörü ise Abdullah GÜL’ü AKPARTİ içinde kalacağıdır, ama Cumhurbaşkanlığı yapmış devlet kademesinde önemli görevler yapmış Abdullah GÜL gibi birinin arkada duracağı pek düşünülmeyen bir durumdur, zaten arkadaş durmayı düşünmüş olsaydı, ilk sivil günüde Necmettin Erbakan'ın kabrini ziyaret etmezdi veya bunu medyaya servis ettirmedi.
Belki de bu öngörülerin hepsi boş çıkar Cumhurbaşkanlığı yapmış biri olarak bu makamın ağırlığından dolayı kalitesi baya düşmüş siyasete fazla bulaşmaz akıl hocası olarak dışarıda kalır, kendisini yıpratmaz.
Önümüzdeki günlerde siyaseti etkileyebilecek en önemli süreçlerden biride paralel yapının Abdullah GÜL’le yapabileceği dirsek temaslarıdır.


YORUMLAR
  • yorum2014-09-01 17:16:52hüseyin okçu

    bence abdullah gül eğer yan çizerse çizilir. davaya ihanet etmiş olur. sonu Abdullatif Şener gibi olur. inşallah kendisine yazık etmez...

  • yorum2014-09-01 08:22:30Abdullah birisi

    yasin bey siyasi alanda mı kalem oynatıyorsunuz. güzel öngörüler ve tespitler

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com