Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

8 Mayıs Anneler Günü!


Hüseyin KAYA
22 Nisan 2014 Salı 18:55

      Anneler günü, babalar günü gibi kutlamalar, batının bir sunumudur.

Batı toplumlarının zayıf aile bağlarını güçlendirmek ve çeşitli ekonomik rantlar elde etmek için ortaya koyduğu bir etkinliktir.  Bu tür etkinlikleri dünyaya hızla yayarak hem kültürlerini hem de ekonomik güçlerini diğer toplumlar üzerinde artırmaya çalışıyorlar. ababa erini hoş tutalım.ak her daim yerinde ve zamanında r

      Acaba neden Avrupa böyle etkinliklere ihtiyaç duymaktadır. Çünkü Avrupa toplumları gittikçe zayıflayan aile bağlarını, akraba, dost ziyaretlerini, anne ve babaya olan ilgi ve alakalarını gelişmiş sanayiye bağlayarak dile getirmektedirler. (bir nevi de sanayileşmekte olan ülkelere bakın biz ne hallere düştük siz de düşmeyin mesajı vermektedirler)

     Ondan dolayı yeniden toplum olma bilincini geliştirmek ve elde etmek için bu tür etkinliklere ihtiyaç duymaktadırlar.

Oysa bizler hala aile bağları güçlü olan, anne ve babaya, dost –akrabaya ilgisi azalmayan, muhtaç ve yaşlılarımızı düşünen birer İslam toplumlarıyız. Biz bu çözülmesi güç bağları hem kültür yapımıza hem de İslam inancımıza borçluyuz.

      Güçlü aile bağlarımızdan dolayı annelerimizi her daim düşünen, sevgi ve saygı gösteren inançlı toplumlarız. Çözülmüş ve zayıflamış(batı) Avrupa toplumları yeniden aile bilincini uyandırmak ve anne babayı hatırlayabilmek için bu tür etkinlikler tertiplemektedir. Hangimiz annemizi babamızı hayatımızdan silip atmışız da bugün hatırlama, gönüllerini alma ihtiyacı duyuyoruz. Dediğim gibi biz aile bağları güçlü bir toplumuz. Kimse bizi kendilerine benzetmeye kalkmasın. Türk ve İslam gençliği bu tür organizasyonlara kanmasın.

     Anne ve babamızı hatırlayacaksak her daim yerinde ve zamanında hatırlayalım gönüllerini hoş tutalım. Bütün annelerimizin ellerinden öpüyorum. Sevgi ve saygıyla kalın.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com