Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

8 Mart Dünya Kadınlar Günü


8 Mart 2012 Perşembe 13:06
Yüce dinimiz İslam ayaklar altına alınan insani değerleri yüceltmek, Egemen güçler tarafından sömürülen mazlum halkları kurtarmak, Diri diri kum çöllerine gömülen kız çocukların feryadu figanını dindirmek, Piyasada bir meta gibi alınıp satılan KADINA gerçek itibarını kazandırmak ve kadınlık camiasını mümtaz mevkiine çıkarmak ve ona en tabii hakkı olan mukaddes temel hak ve hürriyetini vermek için gönderilmiştir…

İslam dini Kadına verdiği değer ve saygıdan dolayı kur’an da bizzat onların adı ile NİSA diye bir sure indirmiştir. Hal bu ki kur’an da erkeklerle ilgili bir süre yoktur. Dinimize göre Kadın hem mahrem ve hem de muhteremdir. İslam dinine göre yıl da bir gün değil her gün ve her saat kadınlar günüdür.Kadın haklarını sürekli olarak gündemde tutanlar en fazla kadına zulüm ve haksızlık edenlerdir En fazla kadın haklarını ihlal edenler ve kadının üzerinden rant devşirenlerdir.


Batı çöplüğünden ithal edilerek gündemimize sokulan 8 Mart günü kadınlar için bir aldatma ve onları kandırıp susturmadan başka bir şey değildir.

8 Mart Dünya kadınlar günü; kadınları sokağa çekip kendi emellerine ve şehevi duygularına alet etmek için tertiplenen bir tuzaktır. Ve insanlıktan uzaktır.
8 Mart kadınların şehvet oburlarına altın tepsi içinde hediye edilmesidir.
8 Mart Kadının modaya kurban edilmesidir.
8 Mart Kadının vitrinlere manken edilmesidir.
8 Mart kadının markalara köle edilmesidir.
8 Mart kadının dizilere ve filmlere meze edilmesidir.

Kadın haklarını temcit pilavı gibi ağzında dolaştıranlar kadını en fazla sömürenlerdir.

Kadın hem fiziki yapı, hem vicdani kişilikte ve hem de hayatın biyolojik vazifelerinde farklı bir mizaç ve karakter arz eder. Bununla beraber İslam dinine göre kadın erkekle tam bir eşitlik içindedir. Zira Allah u teala kur anı kerimin hücurat suresinde '' Ey insanlar sizi bir erkekle bir dişiden yarattık…’’ maalindeki emri ile yaratılış birliği ve eşitliğini açıklamıştır.

Yine kitab-ı kerimimiz de ‘’…Kendileriyle iyi geçinin…’’şeklindeki ilahi fermanı ile kadınların temel hak ve hürriyetlerine saygı duyulmasını kanunlaştıran dinimizin mübelliği tek önder peygamber (sav) bir hadislerinde şöyle buyurmuştur.’’sizin en hayırlılarınız, kadınlarına karşı ahlakı iyi olanınızdır.’’


Başka bir hadislerinde ‘’…Sizden birinizin hanımı ile sevişmesinde kendisine sevap vardır.’’


Başka bir hadislerinde ‘’Kadınlar hakkında birbirinize hayrı(yanı feragati, hoşgörüyü ve ikramı)tavsiye ediniz.’’


Başka bir hadislerinde ise’’İnsanın sahip olabileceği nimetlerin en hayırlısı, Allah ı zikreden bir dil, Allah a şükreden bir kalb ve iman doğrultusunda yaşamasına yardımcı olacak bir zevcedir.’’


Başka bir hadislerinde ise ‘’Ey insanlar! Kadınların haklarına riayet etmenizi ve bu hususta Allah tan korkmanızı tesviye ederim. Siz kadınları Allah ın emaneti olarak aldınız. Onların namuslarını ve ismetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzerinde haklarınız, onlarında sizin üzerinizde hakları vardır.’’


Dinimize göre kadınlar hem mahrem ve ve hem de muhterem oldukları için ordu ile birlikte düşmana yakın yerlerde cihada götürülmezler.

Kız çocukları olarak yetiştirilmeleri cennet mutluluğuna iletir.
Zevce olarak hakları kudsanıp ilgi ve şefkat gösterilmeleri ve sevilmeleri ibadet olarak vasıflandırılır.

Anne olarak kendilerine saygı gösterilmeleri ve hakları gözetilmeleri hem Allah a ibadet etmiş gibi sevap ve hemde karşılığında cennet garantilenmiş olur.

Zira cennet anaların ayağı altındadır. İnsanlık ilk ve orta çağda kadına insani hak ve hürriyetlerini tanımayan sömürücü bir vahşet ve azgınlığın içerisindeydi. Asrımızda ise kadının fıtrat düzenini değiştirerek inkâr eden korkunç bir bencillik ve aşırılığın zulüm karanlıkları içerisindedir.

İslam medeniyetinde mecburi ve zaruri olmadığı müddetçe kadını çalıştırmak ve kadının el emeği ve göz nuru olan kazancını yemek haram kılınmıştır.

Bizim İslam medeniyetimizde kadına aile içinde şiddet uygulamak kesinlikle yasaktır.
İslam medeniyetinde kadına değil şiddet, bir anne olarak onlara ‘’ÖF’’bile demek yasaktır.
İslam kültüründe Kadına cinsel istismar yapmak, sadece şehvetini tatmin etmek haramdır.
İslam medeniyetinde kadına sadece şehvet gözüyle bakmak ve dübürden yaklaşmak haramdır.
İslam medeniyetinde Aybaşı halinde kadına cinsel ilişki için yaklaşmak haramdır.
İslam medeniyet ve kültüründe sadece şehvet gözüyle kadına bakmak ve onu bakışları ile rahatsız etmek dahi haram kılınmıştır.
İslam medeniyetinde Töre, örf ve adet adı altında kadına karşı uygulanacak bir şiddet veya işlenecek hiçbir cinayet meşru ve mazur görülemez ve görülmemiştir.
Kadınlarımızın senelerinin bütün gün ve saatlerini kutluyor, gün ve gecelerini huzur ve mutluluk içinde geçirmelerini yüce Allah tan diliyorum.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com