Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ahmet Davut MİLASLI

7 Şubat 2012’de ne olmuştu?


Ahmet Davut MİLASLI
10 Şubat 2014 Pazartesi 11:30

Bugünkü yazımı fazla uzatmak istemiyorum. Çünkü artık her şey herkese malum olmuştur.
Olay şuydu: Hakan FİDAN MİT müsteşarlığına getirilince İsrail ABD’ye başvurarak “Şimdiye KADAR Türk İstihbarat teşkilatının himayesi altında Ortadoğu’nun birçok ülkesine, hatta İran’a bile müdahil olabildiklerini fakat Hakan Fidan’dan sonra artık Ortadoğu ve İran’da hiçbir olaya müdahil olamayacaklarını” bildirdi. ABD İsrail’in bu teklifini ciddi olarak ele aldı; Hakan FİDAN’ı incelemeye başladı ancak kolay yutulur bir lokma olmadığını anladı.
Yine de ABD’nin işi bir bakıma kolaydı. Çünkü Emniyette ve Yargıda kümelenen gurubun liderleri ABD’de bulunuyordu. ABD Hakan FİDAN’ı bertaraf ettirmek için Emniyet ve yargıda kümelenmiş bulunan cemaat mensuplarıyla temasa geçti. Cemaate mensup yargıçlar kumpas kurarak Hakan FİDAN’ın terör örgütü PKK ile işbirliği içinde bulunduğunu ve ellerinde kanıtlar olduğunu ileri sürerek onu ifadeye çağırdılar.
Sayın Başbakan ise, böyle bir şeyin aslında hükümeti hedef alan bir girişim olduğunu fark ederek MİT başkanları hakkında soruşturma açılabilmesi için Başbakan’dan izin alma zorunluluğunu getiren bir yasayı TBMM’den çıkarttı. Fakat Başbakan’ın unuttuğu veya fark etmediği bir şey vardı. O da şuydu: Mit başkanını görevden almak isteyen örgüt bir ahtapot gibi tüm yargı, emniyet ve genel idareyi çoktan sarmıştı.
Maalesef Sayın Başbakan bunu ancak 17 Aralık’ta fark ettiği için tedbir almakta oldukça geç kalmıştı. Sayın Başbakan’ı ve Bülent Arınc’ı yanıltan tek şey, bu kadar dindar insanların, yabancı güçlerle işbirliği yaparak ülkelerine zarar vermeyecekleri yönündeki kanaatleriydi. Ama MİT’in tırlarına yapılan baskın, gözü dönmüş bu insanların Türkiye’yi uluslararası düzeyde teröristlerle işbirliği yapan bir ülke olarak göstermek isteyebileceklerini gösterdi. İşte 7 Şubat ülkeye maliyeti 150 milyar doları bulan bir operasyonun birinci randevudur.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com