Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

4+4+4 Laik Temel Eğitim Üzerine


30 Mart 2012 Cuma 12:03

Hükümetin kesintisiz temel eğitimi 8 yıldan 4+4+4 yapmasını engellemek için marjinal, karanlık ve ideolojik gruplar yaklaşık bir haftadan beri ülkemizin pek çok yerinde insanların huzur ve güvenini bozmaya devam ediyorlar. Hatırlarsak 8 yıllık kesintisiz eğitimi bir gece operasyonu ile ülkemiz gündemine sokan milletimiz değil, tankını, süngüsünü ve silahını milletin huzur ve güveni için kullanması gereken ASKERLERİN bir 28 Şubat gecesinde bütün silah çeşitlerini millete karşı doğrultarak baskı ve dayatmayla millete kabul ettirmişlerdir.
Peki, milletin istemediği, halkın hak ve özgürlüklerini yok saydığı, insani temel hak ve hürriyetleri tahrip edildiği sadece generallerin keyfi uygulamaları olan 8 yıllık kesintisiz eğitimi milletimizin ortadan kaldırması demokratik meşruiyet hakları değilmidir. Milletin kendi evlatların geleceği ile ilgili tavır takınması, kaygı duyup, çocuklarının üzerindeki baskı ve adaletsizliği kaldırması kadar tabii ne olabilir.
Biz Müslümanlar açısından 4+4+4 temel eğitimin İslam’la hiç ama hiç alakası yoktur. Sloganik olan Aydınlık ve Karanlıkla da hiç alakası yoktur. Gelin görün ki bu marjinal gruplar karanlığa o kadar alışmışlar ki her aydınlığı ve özgürlük ışığını yangın sanıp onu söndürmeye koşuyorlar. Vay Zavallılar vay. Vay temel hak ve özgürlüklerin düşmanları vay… Vay Halkından ve milletin den korkan, milletin aydınlanmasından kaçan yarasalar vay.
Milletle Kavga yapmak, huzursuzluk çıkarmak, kargaşa ortamını oluşturmak, halkı terörize etmek onların genlerinde var. Bu kesintisiz 8 yıllık temel eğitim denilen gaspçı ve adaletsiz eğitim şeklini savunan zavallıların durumunu Allah Kur’an-ı kerimde şöyle izah ediyor.’’(ey Resulüm ve mü’minler) Onları gördüğün zaman cisimleri (şekilleri, giyinişleri, takım elbiseleri, kravatları) hoşuna gider. Konuştukları zaman sözlerini dinlersin. (yani sözleri de hoşuna gider) Hal bu ki; onlar sanki duvara dayanmış kütükler gibidir. (kalben korkak oldukları için) Her sesi kendi aleyhlerine sanırlar. Düşman onlardır. Onlardan sakın. Allah onların canlarını alsın nasıl bu hale geliyorlar.’’Münafikun S.A.4
Allah-u Zülcelâl bu karanlık gurupların milletin huzur ve güvenini bozan, istikrarını tahrib eden bu Odakları ve kesimleri çok güzel giydirilmiş bir kütüğe benzetmiştir. Bunlar çocukların elinde ki giydirilmiş oyuncak gibidirler. Milletimiz bunlara hiçbir zaman iktidar muktediri yetini vermemiş ve bundan sonra da vermeyecektir. Halkımızın yüzde yetmişi 4+4+4 şeklindeki eğitim sistemini temel hak ve özgürlükler noktasında daha iyi, isabetli ve gecikmiş bir karar olarak görmektedir. Milletimiz Hükümetin aldığı bu kararı yerinde ve doğru bir karar olduğunu görüyor ve destekliyor.
Ey karanlık odaklar eğer sizler medeni iseniz gidersiniz milletin meclisine orada medenice bildiklerinizi ve varsa kaygılarınızı anlatırsınız. Yoksa sokaklara ve caddelere çıkıp bağırıp çağırmakla, sokak ağzıyla konuşmakla hiç kimseyi korkutamazsınız ve elinize de hiçbir şey geçiremezsiniz. Kılıçdaroğlu bağırıp çağırıyor ve diyor ki; Tayip bey! Çocuklarımız üzerinden elini çek ve çocuklarımız üzerinden siyaset yapma. İşte bu noktada milyonlarca halk çocuğu ve millet evladı da size sesleniyor ve diyor ki ‘’Eyyy Kılıçdaroğlu ve avanesi; yeter artık düşün yakamızdan, ellerinizi çocuklarımızın yakasından çekin, çocuklarımız üzerinden politika yapma, vesayet rejimi bırak gücünü halktan al. Top, tüfek ve tank ile memleket idare olunmaz. Bunlar vatan savunması içindir. Vatan Avunması için değil. Kaba kuvvetle ve zorbalıkla iktidar olunmaz, olunsa da uzun sürmez. Kılıçdaroğlu ve avanesi halkın önünde meydanlarda biz dine ve dindarlara karşı değiliz diyor. Herkes hürdür istediği gibi inanır ve istediği gibi yaşar. Peki, uygulama ve pratik böylemidir. Dini yasaklayan ve dini öğretimi engelleyen sizler değil mi siniz. Hamakat haleti ruhiyesine girip kimi kandırıyorsunuz. Allah kur anı kerimde bunların durumunu şöyle izah ediyor.’’İnsanlardan bazıları da vardır ki, inanmadıkları halde Allah a ve ahiret gününe inandık derler. Onlar(kendi akıllarınca) güya Allah ı ve müminleri aldatırlar. Halbu ki onlar ancak kendilerini aldatırlar, bunun farkında değiller.’’ (Bakara aye8 ve 9.)
Seçme hakkı olmaksızın bütün bir toplumu Kemalist rejim ideolojisine uygun olarak formatlamak üzere kurgulanan laik-Türkçü kesintisiz eğitimin hem sevenleri ve hem de muhafızlarında açık bir düşüş yaşanda Tandoğan meydanında. Ancak yine de görüldü ki, Toplumsal anlamda İslami ve insani taleplerin zayıf dışa çıkması dahi Kemalist kesimler kadar diğer Türk ve Kürt sol ve sosyalist ve hatta liberal kesimler açısından da tehlikeli ve zararlı bir eğitim sistemi olarak görülmüştür, 4+4+4 kesintili eğitim şekli.
Bunlar bir şeyi unutuyorlar. Oda Allah’ın şu emridir. “Allah’ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Hal bu ki kâfirler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır.’’ Tevbe A.32.
Yıllar önce Kılıçdaroğlu ve avanesinden birisi miting meydanında çıkıp avazı çıktığı kadar Amerika ya karşı bağırıyordu; ‘’La oğlum Amerika sen milleti kandırıp hep ay a çıktığını iddia ediyorsun eğer erkeksen gel bir de güneşe çık bakim’’ diyordu. Bunlar böyle ahmak insanlardır. Geçmişte boş tabutların üzerine kızıl bir bayrak atıp sokağa fırlayıp kahrolsun Amerika, kahrolsun faşistler derlerdi. Arka ceplerinde ise Amerika sigarası eksilmezdi. Kahrolsun ağalık derlerdi hal bu ki içlerindekilerin yarısı ağa çocuğu idiler. CHP ve yandaşlarının güttüğü milleten almış oldukları mağlubiyet ideolojisini eğitim yolu ile devam ettirmektir. CHP kör taklitten ve tek tip insan yetiştirme zorbalığından vazgeçmelidir. Ben şahsen de hükümetin almış olduğu bu kararı destekliyorum, yerinde ve uygun bir karar olduğunu görüyorum. Çünkü hükümeti seçen İRADE millet iradesidir ve millet bu şekilde istemektedir. Demokrasi oyunun kuralları böyle işler. Mademki demokrasi var al sana demokrasi. Hem halkın İRADESİ VE HEMDE HALKIN İDARESİ. İşte gerçek bu…YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com