Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

3 İbrahim'i dinler


Mehmet CENGİZ
22 Nisan 2014 Salı 18:55

İbrahim peygamber Allah’ın yeryüzüne gönderdiği ulul azam peygamberlerdendir. Dini de hanif dinidir. Çok sahi(cömert)Peygamberlerdendir. Misafirleri olmadığı gün çok sıkılırdı, Putlarla çok uğraşmıştır. Hatta babası Azer’e ait KÂBE’DEKİ putu kırarak baltayı putun boynuna asmış, putları kıran kim? deyince İbrahim boynunda baltanın olduğu put demiştir. Dünyada Oğlu İsmail ile imtihan edilmiş, Kesilen Kurban ümmete Hz. İbrahim’den kalmıştır. Vaat ettiği oğlu İsmail’i kesmeye götürürken şeytanın tüm telkinlerini ret etmiş, sünnetinden şeytanı taşlama ümmete kalmıştır. Zemzem suyu da eşi Hacerden ümmete bir hediyedir.

Hz.İbrahimi anlatmakla bitiremeyiz. Peygamberlik silsilesi Hz. Muhammed(S.A.V.)İle son bulmuştur. Ümmetlere düşen görev peygamberlerden gelen emir ve nehiyleri(yasakları) uygulamaktır. İmanın şartlarından biride yeryüzüne gönderilen peygamberlerin tümüne inanmaktır. Tek birine değil. Son zamanlarda İbrahim’i Dinler, Dinler arası diyalog, üç semavi dinler, ılımlı İslam, diye laflar işitiyoruz. Hatta devlet ricali ile etkinliklerini görüyoruz. Bu neyin nesidir anlamış değiliz. Dinler arası diyalog olur mu hiç, Hak Din bir tanedir. o da İslam dinidir. Diğer dinler batıldır. Peygamberime, dinime inanmayanlarla, teslis inancına sahip inançsızlarla nasıl diyalog olur. Nasıl tavizler verilir. Cenneti parselleyenlerle nasıl cennete davet edilir.

Mübarek dinimiz üzerinde tahrifat yapılmak isteniyor. Kimin hakkı var bunların dayanakları nedir? Bunlara alet olanlar vebal altındadır. Müslüman kanı oluk, oluk akarken, neyin diyalogu, üç semavi dinleri koşturacaksanız, birlik nutukları atacaksanız Siyonist katil İsrail’in göbeğinde koşturun.

Bütün dünya görsün, İnançsız insanları memnun edemezsiniz. Dinimiz ne diyor? Onlara uymadıkça onlar size uymazlar. Diyalogu önerenler bir aynaya baksınlar. İnanan inanmayanları yan yana getirenler görmüyorlar mı Her gün Müslüman kanı akıtıyorlar, işgaller yapıyorlar, İslam medeniyetini sömürüyorlar. Bu mudur hoş görü, Bütün yasakların perde arkasında bu hoş görü zihniyeti yatmaktadır. Açtıkları kiliseler, havralar, iade edilen vakıf malları, ajanlıkları, sınırsız hürriyetler yetmiyor mu? Müslümanlara hayat hakkı tanımayanlar neden bizi kandırıyorlar. Hoşgörüden dem vuranlara sorular soralım. Müslümanların tatil günü Cuma günüdür neden kimse dert edinmiyor? Camideki bir din görevlisi neden dini kıyafeti ile dolaşamıyor.

Ayasofya Camii neden açılmıyor, Kamusal alan mucitlerine niçin dokunulmuyor, yasak neden kaldırılmıyor? Katsayı zulmünde neden kimseden çıt yok? Bütün Dinler de İçki, Kumar, Zina, Faiz, haksız kazanç, uyuşturucu insan için zararlı olan her şey yasak olduğu halde neden kimseden bir söz çıkmıyor. Irak işgal edilirken, Namus ayaklar altında çiğnenirken, en az bir buçuk milyon insan katledilirken, neden diyalog konusu değildi, Libya, Pakistan,Yemen,Suriye,Filistin’de her gün kan akarken,Diyalogcu,hoşgörü fedaileri nerededir?  iyi şeyler,tavizler hep Müslüman dan mı beklenecek, bu nasıl diyalog,hoş görü,Müslümanlar bir birine karşı merhametli,hoş görülü olmaları gerekirken, neden başkaları hep ön plana çıkıyor.Bu hoşgörü safsatasından anladığımız berrak İslam dininin ilkelerini sulandırmak,gevşetmek,kılıf uydurmaktır.

Önce Müslümanların birlik olmaları lazım Müslümanlara bir gülmeyi çok görenler, elin gâvuruna çok gülmeleri, için hoşgörülü olmaları acep nedendir. Şüpheleniyorum. Yazdıklarımla kimse muhatap değildir. Korkum, sünnetsiz, Fıkıhsız bir İslam’ın yayılmasına çalışan yaranları ikazdan ibarettir.
Gerçek Din laiklik, demokrasiyi, ılımlı İslamı, kabul etmez ikiside beşeridir.

Din ise ilahidir. Oynanan oyunu bilmek hepimizin görevidir. Dinler diye bir şey yoktur. Tek Din vardır oda İslam dinidir. Koruyucusu da Allah’tır. Bozmaya, sulandırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com