Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

28 ŞUBAT


Hüseyin KAYA
1 Mart 2014 Cumartesi 10:56

Bugün 28 Şubat; 28 Şubat Türk tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. 28 Şubat ve öncesinden alışıla gelinen adabı sürdürmeye çalışan anti demokrat beyinler sahneye soğuk savaş mantığıyla hazırlanan post modern darbe planlarıyla gün yüzüne çıkıverdiler.

Dönemin kuvvet komutanları ve onlara yağlama yıkama yapan gazeteci ve sivil siyasetçiler sandık iradesine itibar etmeyip, demokrasiyi içlerine sindiremeyenler süregelen askeri darbe mantığını devam ettirmek istedikleri bir günde ortaya çıkıverdiler.

Bu anti demokrat beyinler bu ülkenin asıl sahibi olan halka güvenmeyerek, halkın düşüncelerini aşağılayarak; kendileri vatanın asli sahipleriymiş gibi hareket ederek post modern darbeyi adım adım hazırladılar.

Dönemin refah yol hükümetini içlerine sindiremediler. Sivil iradeyi vatan haini ilan etmeye, halkın oylarıyla işbaşına gelmiş hükümeti kapalı kapılar ardından sözlü hakaretlerle ince tehditlerle aşağılayarak hadlerini aştılar. Kendilerinin sivil iradeye tabii olduklarını, sivil iradeye boyun eğmeleri, demokrasiyi kabullenmeleri, seçilmişlere saygı göstermeleri gerektiğini küçücük beyinleri algılayamadı.

Geçmişteki karanlık günlerin özlemiyle naralar atıveriyorlardı. O dönemin ve bugünün gazetecileriyle, bazı siyasileriyle işbirliği yaparak sandık demokrasisini içlerine sindiremeyip, insanların inançlarını ve tercihlerini irtica olarak yorumlayıp vatan elden gidiyor, biz bu vatanın asli koruyucularıyız edasıyla dönemin iktidarı refah yol hükümetinin başbakanı Sayın Necmettin Erbakan, bakanlarını ve milletvekillerini gizli ve acık post modern darbe tehdidiyle deviren anti demokratik beyinler bugünü (28 Şubatı) Türk tarihine kara leke olarak yazdılar.

Tarihte (28 Şubatta) sadece asker ve post modern darbeyle devrilen hükümet kalmadı. Bununla birlikte 28 Şubatın kuvvet komutanları ve onlara hizmet eden siyasetçiler, siviller ve gazetecilerin de yargılandıkları anılarda (hafızalarda) yerini aldı.

Sonuç olarak bu günün (tarihin) galibi sivil irade, demokrasi olmuştur. Anti demokrat beyincikler bu günün oluşumunu mağlubiyet olarak değil; demokrasinin, seçme ve seçilmenin gereği olarak görmeleri gerekir.

Bundan sonra demokrasiye saldırmayı, demokrasiyi, sivil iradeyi ortadan kaldırmayı düşünecek ve yeltenecek küçücük beyinlere bu günün galibiyetini ve demokrasisini not olarak küçük beyinlerine yazmaları gerekmektedir.

Demokrasilerde halk iradesi temsil edilir.

Demokrasilerde halk iradesi saygı görür.

Bu iradeye saygıyı devletin bütün kurumları eş değerde göstermeli, saygıda ve bağlılıkta kusur etmemeli.

Aksi düşünceleri ayıklayarak onlara yol vermeli.

Bu gün geçmişi yargılayanlar gelecekte saygıyla anılacaklardır.

Demokrasiye adlarını altın harflerle yazacaklardır.

Ve her daim alkışlanacaklardır.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com