Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

2011 Seçimlerine Giderken


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Epeydir köşe yazmaya ara vermiştim, ama seçimlere doğru gidildiği bugünler de halkla yaptığım sohbetlerden  harmanlayarak ,  karınca kararınca bir şeyler  yazayım dedim.

 Belki kuş taşa rast gelir  birileri okur  da bu serzenişimizi  dikkate alırlar. Halkla yaptığımız sohbetlerden çok da iç açıcı şeyler duymuyoruz.

Yapılan haksızlıklardan yakınıyorsun, düzelmesi gerektiğini  söylüyorsun.

Genelde aldığım cevap işini yürüdene helal  olsun diyorlar.

Yani kötü de olsa, işi yürüyorsa  sorun yok demek.  Bu mantık oy kullanınca istemediğimiz milletvekilleri  meydana  çıkıyor. Halbuki dinimizin emri gereğince, yanlış bir şey görürsen  elinle müdahele et, buna gücün yetmezse dilinle müdahele  et, buna da gücün  yetmezse  kalbinle buğz et, bu da imanın en zayıf  noktasıdır. Bırakın da imanın en zayıf noktasını yaşayalım.

 Kalbinle buğz etmeyip  ona oy vererek, helal olsun  dersen  nasıl bir durum ortaya çıkar , siz okuyucularımın takdirine bırakıyorum. 

Yine biriyle yaptığım sohbet de herhangi  bir milletvekilini methediyordu.  Sordum ona sana ne faydası oldu da methediyorsun.

Aldığım cevap  Ankara ya gittiğim de bizi otogardan aldı meclise götürdü, hürmet  etti.

Belki de silah ruhsatını aldırdı veya buna benzer işlerini  hal etti.

 Peki soruyorum il için ne yaptı, hangi projeyi veya yasayı ilin, veya insanların faydasına  meclise  neyi sundu veya dile getirdi?

 Tabi ki hayır cevabını aldım, bu gibi insanlar bugün hürmet ederler ama kendilerine daha  çok hürmet ettirirler.

Bugün sana fayda sağlarlar, fakat kendilerine daha çok fayda sağlarlar.
İlimizdeki sivil toplum kuruluşlarına bakıyorsun çoğu kendine çalışıyor.

Bulundukları makamı siyaset de  bir yerlere gelmek için merdiven yapıyorlar.

Bu olumsuzlukların yanında çok güzel düşünen memlekete faydalı olan kişilerin gelmesini canı gönülden isteyen, milletvekilinin beni tanıyıp işimi görmesi önemli değil yeter ki il geneline faydalı olmasını talep eden kesimler de var.

Okuyucularıma soruyorum bizler hiç , bir araya gelip de en azından zihin jimnastiği yaparak ilimiz için kim faydalıysa milletvekili olması için öneride bulunduk mu ?

Veyahut aramızda belirlediğimiz kişiler  için bir heyet oluşturup Ankara ya gidip çalışma yaptık mı? İlk soracağınız soru biz mi adayız ki Ankara ya gidelim?

İşte öyle değil bizler seçileceklere önem vermezsek, yıllardır  çektiğimiz gibi belli kişilerden kurtulamayız.

Bizim verdiğimiz emeklerden çıkmış olan , vergilerimizle bizi yönetenler için ön çalışmanın olması gerek.

Aksi takdirde art niyetli insanlara meydan kalırsa  yakınmaya hakkımız yok derim. Burada ilimizde en çok oyu alan ve herkesin ilgi gösterdiği Ak partiye büyük görev düşüyor.

 Şimdiden yüzlerce aday adayının olduğu söyleniyor.

Mutlaka bunların içinde memleketini düşünen, sorunlar hakkında aydın olan kişiler var.

Ak partinin önceliği ilimizde azınlıkta kalan feodalite zihniyetinin çabalarını boşa çıkarmak olmalıdır.

Hakkında bir tane dahi kötü şaibe  olan kişilerinde kesinlikle aday gösterilmemesi gerekiyor. Sayamadığımız birçok kritere dikkat ederek  büyük düşünüp ,ince tartarak , bütün dengeleri dikkate alarak ilimize yakışır bir liste hazırlanmalı. Bu son yazdıklarım ilimizde bulunan diğer partiler için de geçerli.

Halkımız artık bir şeylerin değişmesinden yana, ilimiz için en faydalı insanların göreve gelmesi temennisiyle . Sağlıcakla kalın….

GÜZEL   SÖZLER
Siz nasıl iseniz öyle yönetilirsiniz… Hadisi Şerif

Ehil olmayanlara sabretmek, ehil olanları parlatır…  Mevlana

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç odundur…
Necip Fazıl Kısakürek


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com