Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

11 Nisan


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Bugünün önemi iki açıdan benim için önemli ilk olarak ilimizin kurtuluş günü olması, geçmişte yaşayan ilimizin insanları öncelikle İngilizleri ve Fransızları istemeyerek misafir etmişler bir yıla yakın zaman ses etmemişler.

Osmanlıya bağlı anlaşma gereği zannederek bir şey etmemişler. İleriki zamanlarda art niyetli oldukları anlaşılınca gereken cevabı can siparene göstermişler. On ikilerin organizasyonu ve on binlerin yüreğiyle birleşince kurtuluşumuz gerçekleşmiştir. Burada bir büyüğümden öğrendiğim bilgiyi aktarmam gerekiyor. Onikiler  sıra arkadaşıymış yani şimdide gezilen sıra geceleri ilimizin kurtulmasına vesile olmuştur.

Bizlerde bu büyüklerimize nasıl layık olabiliriz diye elimizden geldiği kadar ilimiz için karınca kararınca bir şeyler yapmamız gerekiyor.  Kurtuluş savaşında emeği geçenlerden Allah razı olsun şehit olanlara da Allahtan rahmet diliyorum. Tüm hemşerilerimin bayramını tebrik ediyorum. Ayrıca kurtuluş müzesini ilimize kazandıranlara buradan teşekkür ediyorum, en azından orayı gezince bir nebzede olsa o havayı teneffüs etmiş oluyoruz.

İkinci olarak bugünün önemi Yeniurfa gazetemizin kuruluş yılı olmasıdır.

 Benim de ilk olarak köşe yazmaya başlamama sebep olmuştur. Öncelikle gazetemizin sahibi Şahban Kılıç'a teşekkür ediyorum.  İlimiz büyüdükçe gazetelerimizde arttı.

Yeni bir ses olan Yeniurfa gazetesi kurulduğu günden bu yana beş yılda geleceği mesafeyi bir yılda kat etmiş oldu.

Profesöründen, doçentine eğitimcisinden, doktoruna şairinden, sporcusuna esnafından, öğrencisine yazar kadromuz ilimizin ve ülkemizin sorununa duyarlı bir şekilde değinmesiyle çok beğeni toplamıştır. Yazı işlerinden editörüne ve bilgisayar başında dürüst, ilkeli doğru, tarafsız haber hazırlayan ve herkese ulaşmasını sağlayan dağıtımcılarımıza yürekten teşekkür ediyorum.

Biraz da benim neden köşe yazdığımı anlatayım siz okuyucularıma çocukluğumdan beri çok kitap okurdum. Hatta bu kitap okumam okuldaki derslerime de kötü olarak sirayet ediyordu. Roman, dini, siyasi, tarih kitaplarını çok okudum. Hatta üniversite sınavında edebiyat, felsefe, tarih sorularında çok başarılı oluyordum.

Fakat bölümüm sayısal olduğu için bana çok faydası olmadı. Arkadaşlarla veya toplumda bir konu üzerinde tartışırken evet haklısın diyorlar ama yine de kabullenmiyorlardı. Mevlana'nın bir sözü var, bildiklerin karşındakilerin anlayacağı kadardır

Gerçekten de öyle, insanlar seni anlayacak ve bilgilerinden faydalanacak bunun içinde bir yayın organı gerekiyordu. Kendim bildiklerimi konuşarak az kişiye değil de yazarak daha çok insanın eline ulaşmasının sağlanması gerekiyor düşüncesindeyken, Şahban bey bana köşe yazmamı teklif ettiğinde gerçekten memnun oldum.

Çünkü artık bazı bildiklerim heba olmayacak buradan aktarma şansına sahip olacaktım. İnsan duyarlı olarak bilirse kendine sığmaz iletmek ister, kendimde bildiğim kadar yazmaya çalışıyorum.

Gelelim yazımın sonunda devamlı yazdığım güzel sözlere yine çocukluktan okuduğum kitaplardan ve takvim yapraklarından not ettiğim yazılar epey olmuştu. Bunları da kaynaklarıyla köşe yazımın sonunda belirtiyorum, belki yazımı okumazlar veya beğenmezlerse güzel sözleri beğenirler düşüncesiyle ekliyorum.

Çünkü bu sözlerden kendim hayatım boyunca çok faydalandım. Siz okuyucularımın da faydalanacağınıza inanıyorum.

 Bugün köşemizde birazda olsun kendimizden bahsettik inşallah siz değerli okuyucularımızı sıkmamışızdır. Karınca kararınca naçizane yazmaya çalışıyoruz.

 Gazetemizle ve sizlerle daha nice yıllara diyerek hepinize teşekkür ederim. Temennim bizleri okuyarak destelemenizdir. Sağlıcakla kalın…
                  
  GÜZEL SÖZLER
“Evlatlarınızı devriniz için değil, onların devirleri için yetiştiriniz.” (Hz. Ali R.A)
“ Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.” Mevlana
“Hata değil, çare bulun.”
Henry Ford


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com