Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

1 trilyona 30 bin takla


22 Nisan 2014 Salı 18:55

 İl genel meclisinde 1 Trilyon yardım olayı uzun zamandan beri gündemi meşgul etikten sonra doğru bir kararla sonuçlandırılması; Şanlıurfa’da tüyü bitmemiş yetimlerin haklarının kanunlarla korunduğu ve her önüne gelen kişilerin kanunları arkadan dolanamayacağının anlaşılması açısından son derece anlamlıdır.

İl genel meclisinin Sosyal sorumluluk projesi olarak Şanlıurfa’nın sosyal, kültürel gelişimi için faaliyet gösteren kurumlara ve sportif faaliyetlerin yapılabilmesi için Amatör kulüplere yardım etmesi ve sporu desteklemesi son derece zorunluluk arz etmesine rağmen; her ne hikmetse bu olanaklardan gençler hep mahrum bırakılmış, yeterli ve gerekli tesisler yapılmasına ayrılması gereken, bütçeler bir şekilde pozitif ayrımcılık bir yaklaşım ile Şanlıurfa spora aktarılmış bu nedenle; gençlere, halka hizmet için yapılması gerekli tesisler, çalışmalar dondurularak hep Şanlıurfa spor’un menfaati için kullanılmıştır.

Şanlıurfa spor; geçmişten beri hep hazıra alıştırılmış her yıl belediyeden otobüs hatları vilayetten çeşitli parasal katkılar elde ederek, Alın teri dökmeden parasal imkanlara kavuştuğu gibi bunun karşılığında Halk için sosyal sorumluluk projeleri üretmede yetersiz kaldığı yetmezcesine gelen yardımları ve paraları yerli yerince kullanmayarak el kesesinde çarçur ederek ayakları üzerin de duramamıştır.  

Defalarca belirtmiştim bir spor kulübü kurumsallaşmalı bir bütünsellik içersinde bütün birimleri profesyonelce yönetilmeli sosyal sorumluluk projelerinde de üzerine düşeni yapmalıdır. Hadi sosyal sorumluk projelerini de geçelim en önemlisi Şanlıurfa spor kendi ayaklarının üzerinde durmalı en azından bundan sonra da ayağını yorganına göre uzatmalıdır.

Bütçeler bildiğim kadarıyla sezona başlamadan önce yapılır ve bir mali disiplin sağlanarak hareket edilerek hedefler belirlenir ve bu doğrultuda hareket edilir.

Basından takip etiğim kadarıyla 1 Trilyona onay çıkmayınca Şanlıurfa Spor yönetimi olağan ustu toplantı yaparak kamuoyuna sanki bu para kendi haklarıymış gibi İl genel meclisine sitemde bulunmalarına, bir anlam vermek, tasvip etmek mümkün değildir.

Şanlıurfa spor yöneticilerinin yanlış yolda oldukları yetmezcesine birde başka kurumları yanlışa teşvik etmek istemeleri şık bir davranış mı?

Hazıra dağ dayanmaz elindeki imkanları planlı bir şekilde kullanmayarak hareket etmenin sonucu budur.

Meclisin bu kararı yönetim tarafından şer olarak algılanmamalıdır. Bazen şer görülen, hayra alamet olabilir. İl genel meclisi halkımız için ve Şanlıurfa Spor için hayırlı bir karar aldığını düşünmekteyim.

ASKF 1 Trilyona alet mi edilecekti? ya da buna kimler alet olacaktı? Diye sorular gündeme gelmesinin yanı sıra; Yardımın kabul edilmemesi ile İl genel meclisimiz ASKF ve Şanlıurfa Spor’un ve de yöneticilerin yani bazı kişilerin; kanunu adeta arkadan dolanma gibi bir yanlışa meydan vermemesi gelecek için önemli bir davranıştır.

Olayın iyi anlaşılması açısından yaşamış olduğum bir diyalogu sizinle paylaşmak istiyorum. Şahıs ismi önemli değil fakat açıklamak gerekirse ileriki zamanda açıklayabilirim.

Beşiktaş güneydoğudan sonra Tunceli de sosyal sorumluluk projeleri dahilinde spor okullarını yurt dışında ve doğu illerimizde yaygınlaştırarak devam ediyor.

Spor okulları projelerini 2004 yılından beri bizzat başlatan biri olarak Gençler Birliğinin ve Beşiktaş Jimnastik Kulübünün gündemine gelmesi için Türkiye de doğu ve güneydoğu’da açılması  adına ilk  girişimlerde bulunan biri olarak tecrübelerimi ve süreci merak eden arkadaşlara anlatmaktayım.

 Futbol okulları elit sporcu yetiştirmek için Avrupa da son derece önemsenen eğitim çalışmalarıdır.

Bu çalışmalardan Şanlıurfa Spor Kulübünün istifade edebilmesi açısından fikirlerime baş vuran bazı yöneticilere bahsettiğim Futbol okulları ve Altyapı çalışmalarım ve projelerim ilgiyle karşılandı. İlgili yönetici ile değerlendirmem istendi. O birimle ilgili yöneticiyle görüştüm. Projenin Şanlıurfa spora ve halka kazandıracağı faydaları belirtikten sonra birde maddi olarak Şanlıurfa Spora getirisini anlattım. Yönetici bana aynen şunu söyledi,

‘’ Şanlıurfa Sporun bütçesi 3 Trilyondur. 30 bin liraya ihtiyacı yoktur küçük para bütçemizin yanında devede kulak bile değil, eğitimle uğraşacak zamanımız yok  ‘’ dedi.

Bende o yöneticiye aynen şunu söyledim; ‘’ Aza kanat etmeyen çoğu bulamaz, Beşiktaş bunu doğuda yapıyor da siz neden yapmak istemiyorsunuz, suç sizde değil, sizi hazıra alıştıranlarda, hem Şanlıurfa halkının paralarına göz koyuyorsunuz, bir şekilde yardım alıyorsunuz ama sosyal sorumluluk projelerinde yoksunuz kaldı ki ben bazı yöneticilerinizin ısrarı doğrultusunda sizin ile bu projeyi konuşuyorum ’’ dedim. 

 Ne yazık ki; yöneticilere hep balık verilmiş balık tutmanın faydaları öğretilmemiş.   

Bu şekilde Şanlıurfa Spor’un başarı şansı ne yazık ki yoktur. Toplumsal fayda için çalışmayan ve toplumun sırtında kambur olan bir yönetim tarzı hep topluma sıkıntı verir.

 Meclisin Şanlıurfa spora yapacağı yardımın kanuna aykırı olduğunun farkına varması ve meclisten geçmemesi hayırlı ve faydalı olabilmesi için bu paranın Şanlıurfa da gençlerimizin spor yapabilmeleri için spor tesislerinin yapılması ve Şanlıurfa spor’un da bundan ders çıkarması açısından profesyonelce yönetilerek kalıcı gelirlere kavuşması surecini hızlandıracağını düşünmekteyim. Saygılarımla….      

                 

                   

                  

           


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com