Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
İbrahim AKBAŞ

PARTİLERİN ANA MUHALEFET YARIŞI


İbrahim AKBAŞ
7 Temmuz 2015 Salı 13:22

    7 Haziran’da yapılan Genel Seçimlerde Milletimiz, bütün partilere sorumluluk yükledi. Partilerin sergilediği tavır karşısında Ülkemizin güçlü bir iktidara ne kadar ihtiyacı olduğunu hep beraber görmüş olduk.
Peki, ne oldu da AK Parti iktidarı bir anda koalisyona mahkum edildi. Her ne kadar en yüksek oyu almış ve yine iktidarın favorisi AK Parti ise de aslında 13 yıllık iktidarı beklenmedik bir şekilde kaybetmiştir. Bunun sebepleri üzerinde uzun uzadıya düşünüp, tartışmak gerekir elbette…
Aslında ne siyasetçiler ne de halk böylesi bir tabloyu arzu etmiyordu.  Çünkü kimse Ortadoğu’daki komşuların durumuna düşmek istemiyordu. Halk çözüm sürecinin sekteye uğramaması için BDP Meclise girsin istedi.  CHP ve MHP ise neye mal olursa olsun yeter ki AK Parti kaydetsin diyordu. HDP’de biz Meclise girelim ama AK Parti yine tek başına iktidar olsun diyordu. Bunu defalarca HDP’lilerle konuşup gerekçelerini tartıştık seçim sürecinde.  HDP’nin parti olarak seçime girme kararı AK Partiye küsenlerin ve CHP’nin de HDP’ye her aileden bir oy vererek desteklemesi bu tabloyu ortaya çıkardı. Halk Partilere buyurun anlaşın ve Ülkeyi beraber yönetin mesajı verdi.
Görünen o ki, muhalefet bu mesajı yeterince okuyamıyor. Başbakan Sayın Ahmet DAVUTOĞLU durum değerlendirmesi yaptıklarını ve halkın kararına saygı duyduklarını açıkladı. Koalisyon için herkesin kapısını çalacaklarını ama çok fazla zaman harcamayacaklarını da ifade etti.
    Seçim Meydanlarında biz iktidara talibiz diyenler, şimdi ana muhalefet olmaya hazırız beyanatı vererek adeta bu konuda birbiriyle yarışıyorlar. Bu söylemler muhalefet kadrolarının Ülkeyi yönetme becerilerinin olmadığını gösteriyor.
Yarışta başarı elde edemeyenler şimdi kırmızıçizgiler öne sürerek sorumluluk almaktan kaçmaktadırlar. Etrafımızdaki ateş çemberini ve ekonomik krizleri görmezden gelerek, “ben yokum” demek keskin sirkenin küpüne verdiği zarara benzer.
Bu seçimde özellikle HDP de emanet oyların sayısı hayli fazladır. HDP’nin olumsuz tavrı yapılacak ilk seçimde bu emanet oyların tekrar geri döneceğine işaret ediyor. Tabi diğer partiler içinde durumun pek iç açıcı olduğu söylenemez. Olası bir seçim AK Parti’yi yeniden tek başına iktidar yapacaktır.
Çünkü halk durumun ciddiyetini gördü.
  Selam ve saygılarımla…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com