banner2

Coşanlar Gençlik çalışıyor

Kulübünün çalışmaları hakkında bilgi veren Kardaş; “Kulübümüz 2010 Yılı Mayıs ayından bu yana Şanlıurfa’da gençlik çalışmalarına katkıda bulanmak amacıyla faaliyet göstermektedir.

 

ŞANLIURFA ilinde gençlik çalışmalarında en iyi metot olarak kabul ettiğimiz ve kulübümüzü kurduğumuz günden bu güne İzcilik ve Spor faaliyetlerimiz gençlerimizi yetiştirme ve yönlendirmede gönüllü olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

 

2012 Yılı içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği ülke genelindeki proje çalışmaları kapsamında hazırladığımız  “ŞANLIURFA İZCİLİKLE TANIŞIYOR” isimli gençlik projemiz bakanlık tarafından  uygun görülerek onaylanmıştır. 2012 yılı ekim ayı itibariyle proje hayata geçirilmiştir.

Şanlıurfa genelinde ; 1-Karaköprü Bölgesi, 2-Eyyübiye Bölgesi, 3-Çarşı Bölgesi ve 4-Yenişehir Bölgesi olmak üzere 4 bölgede izcilik üniteleri oluşturulmuş ve toplam 8 izci lideri ve 100 izci ile çalışmalara başlanılmıştır” dedi.

 

COŞANLAR GENÇLİK, SPOR VE İZCİLİK KULÜBÜ,

‘‘ŞANLIURFA İZCİLİKLE TANIŞIYOR’’ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİ.

 

Coşanlar Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü, 2012 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı Kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Desteklenen ‘Şanlıurfa İzcilikle Tanışıyor’ projesini hayata geçirdi.

 

Kulüp merkezinde proje hakkında açıklamalarda bulunan Coşanlar Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve Proje Koordinatörü Halil Kardaş, hedef kitlelerinin gençler oluğunu belirterek,  Şanlıurfa’da genç nüfus yoğunluğunun fazla olmasından dolayı bu potansiyeli değerlendirme amacında olduklarını kaydetti.

 

Konuşmasını sürdüren Kardaş, “Şanlıurfa`da 7-18 yaş arası 100 erkek çocuk izcilik ve spor çalışmaları ile liderlik özelliklerini benimsemiş, kendilerinin ve Türkiye’nin geleceğinde söz sahibi, yaratıcı, yenilikçi, girişimci, özgüveni yüksek, doğaya saygıyı esas almış, yerel ve ulusal düzeylerdeki karar, süreç ve mekanizmalara katılan ve sosyal hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmak ve bu şekilde toplumda söz sahibi birer genç lider olarak yetişmeleri için bu proje hazırlanmış ve Gençlik ve Spor Bakanlığımızca desteklenmeye değer bulunmuştur” dedi.

 

Proje Koordinatörü KARDAŞ, “İlimiz genç nüfus bakımından Türkiye`nin önde gelen illerindendir. Özellikle kırsal kesimin eğitim düzeyinin düşük olması ve çağımızın olumsuz rol modelleriyle ve kötü alışkanlıkları gençlerde şiddete ve suça yönelmelerini artırmaktayken toplumdaysa duyarsızlaşmaya ve bilinçsizleşmeye doğru giden bir meyil var. Ayrıca gençliğin, toplumsal kaygı ile kariyer ve başarı beklentisinde özgüven eksikliği yaşadığı yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Gençliğin kötü alışkanlıklardan korunması, milli ve manevi değerlerine bağlığının artırılması, bilinçlendirilmesi ve rehberlik edilmesi gerekmektedir” dedi.

 

 

Projede gerçekleştirilecek olan kapalı ve açık alan izcilik çalışmaları ile Gençlik ve Spor Bakanlığı 2012 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı hedefleri ile örtüştüğünü belirten Proje Koordinatörü Kardaş, Gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi, potansiyellerini gerçekleştirmelerine imkân sağlanması, Gençler arasında, ortak bir amaç etrafında birlikte çalışmanın ve hoşgörünün teşvik edilmesi, ulusal ve yerel düzeydeki karar alma ve uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına etkin katılımının teşvik edilmesi, Gençlerin aileleriyle ve toplumla iletişimlerinin daha sağlıklı hale getirilmesi, özgüvenlerinin, duyarlılıklarının ve yaşadıkları topluma aidiyet duygularının geliştirilmesi gibi hedefleri önemsediklerini  ifade etti.

 

Projenin uygulanmasında ortak yürütücü ve danışman olarak görev yapan Türkiye İzcilik Federasyonu Şanlıurfa İzcilik İl Temsilcisi İbrahim SABUNCU ise , proje kapsamında Şanlıurfa`daki gençlere, alanında yeterli eğitimi almış izci liderleri vasıtası ile izcilik çalışmaları yapılarak yüzyılımızın olumsuz koşulları altında, bir anlamda dezavantajlı duruma gelen gençlerin; kendini ifade edebilen, vizyonu yüksek, sorumluluk duygusu hissedebilen, liderlik vasıflarını içselleştirmiş kişiler haline geleceğini ifade etti.

www.balikligol.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4

banner7

banner3