banner2

YENİ BAKANA MİLLİ GÖRÜŞTEN REÇETE
 
  Saadet Partisi Haliliye İlçe Başkanı Halil İbrahim GEYLAN Yaptığı açıklamada ve tavsiyelerle önemli noktalara değindi.. Geylan ; Yeni Bakanımıza Üstlendiği bu ağır görevde başarılar diliyorum. Bir ülkeyi ayakta tutan 5 adet ana kolon vardır. Bunlar , Eğitim , Ekonomi , Sanayi , Adalet ve Tarımdır. Bu beş unsur sağlam temeller üzerine kurulu olduktan sonra o ülke her yönüyle payidar olmayı başarabilir. Ancak ülkemizin içinde bulunduğu duruma baktığımızda her yıl değişen eğitim sistemi ile maalesef maarif kurumu yıpratılmış ve hezimete uğramıştır. Dışa bağımlı ekonomi modeliyle döviz fiyatlarını ve petrol fiyatlarını kontrol edemez hale gelerek borçlar ülkesi haline geldik. Üreten Sanayi yerine montaj sanayisine yöneldiğimiz için ürettiğimiz tankımıza dahi motor yapamayan bir çiviyi dahi ithal eder hale geldik. OHAL süreci adı altında haklıyı haksızı ayırt edemeden Adaletin temellerini sarsar olduk. Tarım ve Hayvancılığın ülkesi ilken pirinçi, mercimeği, Eti hatta yumurtayı bile ithal eder olduk. Peki bunca sorun varken bunların çözümü nedir.? Çözüm elbette öze dönüş ve Milli Değerlerimize dönüş kısaca Milli Görüşün Prensiplerine Dönüştür. Sayın Fakıbaba kendileri de asıl mesleklerinin Doktor oluşundan mütevellit çok iyi bilirler bir Hasta varsa önce hastalığın teşhisini ortaya koymak gerekir. Direk olarak tedaviye geçilmez. Hastalığın teşhisinden sonra reçete yazılır ve tedavi süreci başlar. Az önce hastalığı  teşhis ettik. Biz Saadet Partisi olarak diğer siyasi partiler gibi sadece hastalığı söyleyip şikayette bulunmanın ötesinde tedavi yollarını da söyleriz..
Sayın Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya Milli Görüşün Tavsiye Niteliğinde Hastalığa yakalanmış Tarım ve Hayvancılık için Reçetemizdir..
1) Köyden şehire göçen eli öpülesi çiftçilerimizin göçme sebebi olan ektiği üründen zarar edişi önlenmeli..Zarar önlenmeli ki çiftçi moral ve motivasyonu yüksek bir şekilde, alın terinin karşılığını almış vaziyette teşvik edilmiş olsun. Çiftçiyi zarardan kâra geçirmek için;
a) Çiftçinin kullandığı akaryakıttan kesinlikle ana para dışında vergi ve eklenti alınmamalıdır 
b) Çiftçinin sulama İçin kullandığı su pompalarından kaynaklı elektirik ücreti maliyetine verilmeli ve bu zamana kadar birikmiş elektrik faturalarındaki faizler affa uğratılıp ana para hasat mevsimlerine göre yapılandırılmalıdır.
2) Tarım Sanayisi Güçlendirilmeli
a) Özellikle Tarım bölgelerinde Zirai Donanım üreten yerli üretici desteklenmeli ve ithal markalar karşısında rekabet edebilecek güce kavuşmalıdır.
b) Öncelikle Erbakan Hocanın ağır sanayi hamlesi ile Şanlıurfa’da açtığı Zirai aletler Fabrikası gibi Tarımsal makine üretebilecek Fabrikaları yeniden işler hale getirmek
c) Zirai Donanım Fabrikaları olan bölgelere bu fabrikaların hepsinin rahatça çalışabileceği Bir AR-GE alanlarının oluşturulması.
3) Yerli ve Kısır olmayan Tohum üretimine Başlamak..Çiftçi kendi tohumunu kendi mahsülünden elde ederek hem daha fazla kar etmiş olacak hem de daha sağlıklı ürün üretmiş olacak.Halkımız GDO lu kısır tohumlarla zehirlenmeyecek
4) Mahsülün Taban fiyatını bakanlık belirleyecek ve çiftçi komisyoncuların fiyatlarına mecbur kalmayacak
5) Hayvan Besicilerine Hazine arazileri besicilik yaptıkları sürece ücretsiz bir şekilde kiralanacak ve besici kapalı mekanda sürekli hazır yem kullanma masrafından kurtarılacak. Meralar besicilere açılacak
6) Hayvancılık cazip hale getirilerek ithal et alımından kurtarılacak ve yerli Eti’mizi vatandaşımıza uygun fiyata sunma imkanı olacak
Bunlar tabiki Milli Görüşün Reçetelerinin ana başlıklar altında yer alan bir kısmı. Elbette sayın bakan Milli Görüş ilacıyla bu millete şifa vermek istediğinde detaylarıyla kendilerine rapor etmek isteriz. Çünkü biz Saadet Partisiyiz. Milli Görüşçüyüz.. 7 Milyar insanlığa Saadet getirmek için çabalarız. Ve bu minvalde ülkemiz için vatandaşımız İçin proje üretmek ve muhataplarına ulaştırmak vazifemiz..
    Şeklindeki açıklamalarıyla Fakıbaba’ya görevinin ilk gününde vatan İçin millet için desteğe hazırız diyen Saadet Partisi Haliliye İlçe Başkanı Halil İbrahim GEYLAN Şanlıurfa’mıza ve Türkiye’mize hatırlar getirmesi temennisinde bulundu..
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4

banner7

banner3