banner2

Erdoğan seçim tarihini açıkladı

Haber7

Konuşmaya başlamadan İhsan Doğramacıya rahmet diliyorum. Tekel işçilerimize de 4C konusunda uyarıda bulunmak istiyorum. 

Seçimlere bir buçuk yıl olmasına rağmen gündeme getirilmesini faydasız talihsiz görüyorum. Türkiye bizim iktidarımızla ilgili güven duyuyor. Canı isteyenin seçim ilan ettiği dönemler geride kaldı. Ak Parti ile siyasetin gayesi millete hizmettir. Seçimler 2011'de zamanında yapılacak.

Biz başta ne dedik durmak yok yola devam. Biz millete hizmet için yola çıktık. Öncelikle burada bulunan tüm arkadaşlarıma bugüne kadar Türkiye'ye kazandırdıklarından dolayı minnet duyuyorum. 81 ilimizden bir tanesinde bile eserimiz olmadığı söylenemez.

Bütün kirli dosyalar ortaya çıkıyor. Geçmişt kim kiminle nasıl neler yaptı ortada. ben isimlerinin ağzıma almayacağım için söylemiyorum. Bırakın onlar ne yaparlarsa yapsınlar, kirli senaryoları ile oyalansınlar milletimizle bir ve beraber olacaklar. Herkesin hak hukukuna saygılı olacağız.

Dün birisi parlementoda 'Başbakan dedi ki diyor gensoru yalama oldu. Gensoru yalama olmaz hukuk yalama oldu' diyor. hukuk değil siz yasaları yalama etttiniz...  

Burada yapılan her toplantıdan sonra kapı kapı dolaşmaya mecbursunuz. Size verdiğimiz kitapçıkları siz anlatacaksınız. Bakınız diyeceksiniz şurda şu oldu bu oldu. Diğer insanlar nerden bilecek eserlerimizi bunu kim anlatacak biz anlatacağız biz... bazı şeyler alışkanlık haline geldi. Elmadağ'ın ölüm virajlarını geçmeyenler bilmez..

Muhalefet bazen konuşuıyor. Kepenkler kapanıyor diyor. Doğrudur. Bu ülkede bir kapanıyorsa 3 adet açılıyor. Bu kapananları söylüyorsun açılanlar 3 katı onu söyle onu göster. Gösteremez gösterirse Ak Parti çıakcak gösteremez.

Ak Parti Türkiye'yi tarım ürünü ihraç eden ülke olacak. Çalışmalar başladı. İhrac etmeye de başladık. Tarımda ilkler arasında yer alacağız. Öğrenci işçi kadın geleceğe daha umutla bakacak.

Bu ülkenin demokrasisi 2. sınıf olmayacak tam ve tamam olacak. Benim amacım bundan 40 yıl sonra yeni nesil bir Ak parti iktidarı vardı bunlar yüreklerini ortaya koydular Türkiye'yi hakettiği seviyeye taşıdılar diyecek.. Allah onlardan razı olsun desinler yeter.

mevcut yapı bu milletin ufkuna dar geliyor. Çağdaş normalar gerisinde kalan hukuk bu değildir. Türkiye prangalarından kurtulmak zorunda ve kurtulacak. Türkiye kendini yeni şartlara hazırlamalı. Kimsenin endişesi şüphesi olmasın. Türkiye AB'ye katılım yolunda ilerliyor. Bu rotadan kimseye zarar gelmez. Türkiye'nin menfaati bu yoldadır.

Hukuk işliyori yargı görevini yapıyor. Aksi ispat edilmeedikçe kimse suçlu değil ama hukukun üstünde de değil. Bütün her şeyi açıklığa kavuşturacak olan bağımsız ve tarafsız yargı. İftiraları söküp atacak olan yargıya yardımcı olmaktır. Hırçın tavırla ortalığı velveye verenler, Malta sürgünlerini hatırlatan önce 1938'e dönsün sayın İnönü'nin cumhurbaşkanlığı döneminde Tunceli sürgünlerine baksınlar. Daha ileri giderlerse bunun belgelerini de açıklarım.

Benim milletim bunlara iktidar vermiyorsa bunalrı bildiği için vermiyor. Her fırsatta yargıyı töhmet altında bırakanlar a sesleniyorum Türkiye'de hava puslanmayacak. Sular tersine akıtılamayacak. Bugün olan normalleşmedir. korkulması gereken hukukun işlemesi değil işlemez hale getirilmesidir.

Gelin siz de gücünüzü milletten alın. Büyük Türkiye'den yana olun. Bir kez olsun milletle aynı istikamete bakın. Bunların gururlanma diye derdi. Teşekkür etme derdi yok. Her tarafı her şeyle donatın bir gün teşekkür edemezler...

Türkiye artık eski Türkiye değil. Geçmişin kararnlıklarına çarpık anlayışlarına geri dönemez. Yaşananlar standartı yüksek demokrasinin göstergesi. Hukukun ve adaletin yansımasıdır. Bundan sonra karşılarında hukuku bulacaklarını görmelidirler. Türkiye'nin büyümesini hazmedemeyenlerin yaptıkları yanlarına kar kalmayacak.

Bu süreç sancılı ama 72 milyon adına hayırlı bir süreçtir. Bu ülke artık gelişmiştir. Zamanında seçim yapmasını Türkiye'de biliyor. Bunu Ak Parti iktidarı ile ispat ettik. İkincisini de ediyoruz. Biz yetki ve sınırlarımızı biliyoruz. Lütfen yürütmeye müdahele etmeyin. Yürütmenin haklarına da siz saygılı olun. Bırakın onlar da yasayla kendilerine verilen hakları kullansınlar...

Biz halkımıza sorduk. 5 yıldan 4 yıla indirdik. Cumhurbaşkanlığı için de millete gittik. millet dedi ki cumhurbaşkanını halk seçsin dedi. bunun kararını da halk seçecek. Bu adımları biz attık. Biz milletimizden çekinmedik. Ama milletimize saygısı olmayanlar dolambaçlı yollardan geçiyor. Bu süreçte Ak Parti teşkilatı yine sabırlı olacak. Talimatla manşetler atan medyanın tahriklerine gelmeyecek.

GAZETE PATRONLARI

Dün cumhurbaşkanımız ile 3'lü zirve yaptık ona bile o kadar çirkin yorumlar yapılıyor ki , siz bu ülkede köstek mi olacaksınız. Devletin zirvesinin görüşmesi kötüğ bir şey midir? Ben patronlara sesleniyorum. Napıyım köşe yazarı sahip çıkamıyorum diyemezsin bunun sorumlusu sensin. Köşende yazı yazanın maaşını sen veriyorsun. Yarın feryat etmeye hakkın yok. Bir taraftan hükümete vurup ücretler neden böyle diyeceksin sonra da tutup yazarlarınla ekonomiyi çökertmeye kalkacaksın. Beni eleştirebilirler ama ülkeyi germeye aykırı.

Herkes fikrini söylemekte serbesttir. Ama parayı sen veriyorsun. Herkes vitrinine iyi olanı koyar. Ha siz tutup bunu yapmayıp bana şikayete geleceksiniz. Bütün olanlara rağmen azami hassasiyet istiyorum. Buna ters düşünceler söylemekten sakınmalıdır. Geçen hafta 2 arkadaşımızın sarfettiği sözler söylenecek sözler değildir. Biz de incelem başlatıp disipline sevk ettik. bu sözler doğru olmadığı gibi bizide temsil etmiyor. Herkes  muhasebesini yapsın. Tartacak ondan sonra söz söyleyecek. Partimizin tutumu ortadadır. Bunun dışında sadece söylenen kendilerini bağlar.

Bu muhalefetin bozduğunu biz yapacağız. Şehirlere döndüğünüzde bu mesajları lütfen iletin. Türkiye'nin güçlü devlet millet olarak yarınlara uzandığını iletin. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4

banner5

banner3