banner2
Öne Çıkanlar Mancester Arena taziye evi lazım diyenler İbrahim İletmiş Rehabilitasyon Ünitesi dolayısıyla

Danışma meclisinde Kasım Gülpınar Siverek seçimini anlattı VİDEO

Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay, Milletvekilleri Kasım Gülpınar, Mehmet Akyürek, Halil Özcan, Emin Önen, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, İl Koordinatörü Ahmet İnal, İlçe Belediye Başkanları ve teşkilat üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasında Cumhurbaşkanlığı seçimleri için start  verdiklerini belirten İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez; “1 Haziran itibarı ile Cumhurbaşkanlığı seçim startı verildi. Bismillah deyip tüm hazırlıklarımızı gözden geçireceğiz. Sandık Yönetim Kurullarımızda bir çok ilçelerimiz yüzde yüz tamamlamış durumda eksikleri de tamamlayıp çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

 

50 yıldır dokunulmayan taşra yönetiminin 30 ilde büyük şehir yapılmak sureti ile değiştirildiğini belirterek konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç; “demokratik bir yönetim oluştu. Bu otuz il toplam nüfusun yüzde 71’ini oluşturuyor. Halkın kendi kendisini yönetme sistemidir. Atanmışların değil, seçilmişlerin illerin kaderine 5 yıl süre ile hakim olacağı dönem başlamıştır. Başbakanımız ta 2002’de kamu yönetim tasarısının tartışıldığı toplantıda iki meclis israftır dedi ve iki meclis uygulamasına bu yasa ile son verdi. Büyükşehir ile tüm il sınırları, 1169 köyü mahalle oldu. Tüm ilçelerimiz ile ilde yapılanma dahil oldu. Daire başkanlarımızı atadık. Şuski Genel Müdürlüğünü kurduk. Borcumuzu harcımızı çıkardık. Tüm belediyelerin olduğu gibi bu belediyenin de ciddi borcu var. Artı ilçelerde algı operasyonu yapan muhalefet ilçelerin de ciddi borçlarını devraldık. 600 trilyona yakın borç var. Bu yapılanmada kaynak bulmak için şehrimizin  iki bölgesinde kentsel dönüşüm kararı aldık. Bu iki ayda ben dahil AK Partili Belediyeler fakını gösterdi. Söz konusu halkın parası ise, söz konusu Şanlıurfa ise gerisi teferruattır dedik” dedi.

 

Belediyeye gelen paraların büyük payı personel giderine harcandığı için norm kadro fazlası olan işçi ve memurların merkezi yönetim tarafından istihdam edilmesi için çalışma başlattıklarını belirten Başkan Güvenç; “Yasanın bize verdiği yetki ile Özel idare ve ilçelerden bize aktarılan kadroları havuz yaparak değerlendirmek. Yine yasa diyor ki, belediye personeli norm kadro fazlası olarak havuza gönderilemez. Dolayısıyla dışarıdan gelenleri yazdık. Bunların hiç biri il dışına gitmeyecek. Bu ilde tarım müdürlüğünde, dsi’de valilikte çalışacaklar. Hatta bunların içersinde belediye’de çalışması gerekenleri ise geçici görevle belediye’de kendilerinden faydalanacağız” dedi.

 

Danışma meclisi toplantılarına ilk kez katıldığını belirten Milletvekili Kasım Gülpınar ise; “Başbakanımız rahmetli babamın taziyesinde geldiğinde bize bir hedef çizdi. Bunu çok kişi ile paylaşmadım. Biz o hedef doğrultusunda dır ki, sizlerle bir araya gelemedik. Başbakanımız bizden bir şey rica etti. Onu artık açıklamada bir besi görmüyorum. Siverek Belediyesini bizden istedi. Başbakanımız gibi bir lider bizden bir şey istedikten sonra bizim artık diğer şeyler teferruattır. Kendimizi o hedefe odaklayıp yürümemiz lazım.  Başbakanımız feraset sahibi ve gerçek lider olduğu için bize bu görevi tevdi etti. Artık başka işlerle uğraşmak dediğim gibi bize abesle iştigal olurdu. Biz de bu belediyeyi kazanmak için ne yaptık. Kendi öngörümüzü devreye soktuk. Hizmetin en az yapıldığı yer neresidir diye tespit yaptık. Bölgeyi bilen herkes bunu tespit edebilir. Karacadağ bölgesini tespit ettik ve çalışmalara başladık” diyerek Belediye seçimlerini nasıl kazandıklarını söyledi. Gülpınar konuşmasının devamında, Milletvekili ve teşkilat üyelerine sahip çıkılması, çalışma şevklerinin kırılmamasını istedi.

 

Belediye seçimlerinin yerel seçim olmaktan çıktığını belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay; “Bu Türkiye’nin bir kader seçimiydi. Bu kader seçiminde bazı şehirlerin ortaya koyduğu tavır o şehirlerin şanına tarihine ve kimliğine çok yakışan tavırlar oldu. Bu tavrı yine en başta Şanlıurfa ortaya koydu. Seçim süreci salt bire belediye seçi değildi. Demokrasiye ve bu milletin değerlerine karşı bir operasyondu. Sistematik bir saldırı, bir darbe teşebbüsüydü. Yapılan tahlillerde Türkiye’de seçmenin partisine sadakati yoktur diye, ancak tam tersini söylüyorum. AK Parti  iktidarı şunu tespit ispat etti. Partiler seçmene sadakatli değil. Sadakatli olmadıkları için seçmen ceza kesiyor.Adaletten ayrılmayarak halkımızla yürüyüşümüze devam edeceğiz” diyerek AK Parti iktidarı ile Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını ve tüm dünya dengelerinde Türkiye’nin sözüne itibar edildiğini ifade etti.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4