banner2

Hasta yakınlarına müjde

 Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi ile Şanlıurfa’da görev yapan basın mensupları, iftar yemeğinde bir araya geldi. Hastane yöneticisi Uz. Dr. Abdulkadir Yetişkin gazetecilere yaptığı açıklamada 2014 yılı Ocak-Haziran aylarının ilk yarıyıl değerlendirmesini yaparak hastanede yapılan çalışmalarla ilgili gazetecilere bilgi verdi.
6 Ayda 633 Bin Hasta’ya Sağlık Hizmeti Verildi
Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Uz. Dr. Abdülkadir YETİŞGİN; Hastaların 127 Bin 872 kişisi Acil Servis’te, 509 bin 41 kişisi poliklinikte olmak üzere 632 bin 913 kişi muayene edilerek bunların 14 bin 734 kişisi dâhili branşlarda yatarak, 13 bin 723 kişisi ise ameliyat edilerek toplamda 28 bin 757 kişi yataklı birimlerde tedavi edildi.
Hastanede 551 yatak bulunuyor
Hastanemizde (175) uzman doktor ,(15) pratisyen doktor, (350) hemşire ve ebe. (174) Veri Hazırlama Personeli ve acil servis ile birlikte 121 poliklinikte günlük ortalama 5-6 bin hastaya ayaktan sağlık hizmeti verildiğini belirten YETİŞGİN; Hastanemizde 66’sı yoğun bakım yatağı olmakla beraber 551 yatak bulunmaktadır.
Hastanede doluluk oranı yüze 99’lara yükseldi
6 aylık süre içinde 14 bin 974 ameliyat, 385 hastaya 4 bin 4779 diyaliz seansı hizmeti, , 366 hastaya yanıt ünitesinde tedavi, yoğun bakımda 2 bin 788 hastaya hizmet verildiğini belirten Yetişgin; Her geçen gün daha da gelişip güçlenen ve Bölgenin en büyük ve en kapsamlı devlet hastanesi konumunda olması sebebiyle yoğun bakımlar dâhil olmak üzere doluluk oranımız %99’a kadar yükselebilmektedir. Buna rağmen hastanemize müracaat eden hiçbir vatandaşımız tedavi hizmeti almadan geri çevrilmemiş olup Müracaat eden her hastanın tedavisi gerek ayaktan gerekse yatarak yapıldığını belirtti.
30 bin 742 Suriye’li Hasta tedavi edildi
Suriye’de yaşanan iş savaş nedeni ile Şanlıurfa’ya gelen gerek kamplarda gerekse il merkezinde kalan Suriye’li misafirlerimizden 30 bin 742 kişi muayene ve tedavileri gerçekleştirildi.
6 ayda Bin 723 kişi Anjiyografi hizmeti
YETİŞGİN, ayrıca Bin 732 kişiye Anjiyografi Hizmeti, 14 bin 468 kişiye MR Hizmeti, 26 bin 385 kişiye BT(Bilgisayarlı Tomografi) Hizmeti, bin 17 kişiye EEG Hizmeti, 2 bin 157 kişiye EMG Hizmeti, 2 bin 893 kişiye Mamografi Hizmeti, 40 bin 173 kişiye Ultrason Hizmeti, 4 bin 288 kişiye Kemik Dansitometresi Hizmeti, 34 bin 2 kişiye EKG Hizmeti, 17 bin 950 kişiye Ekokardiyografi (Eko) Hizmeti, 4 bin 411 kişiye Sintigrafi Hizmeti, 141 bin 629 kişiye Röntgen Hizmeti verildi.
Hasta yakınlarına modern misafirhane
Şanılurfa’ya bağlı ilçe ve köyler ile başka şehirlerde ikamet eden hastalarımızın yakınlarının Yatan hastalarını günlerce bekleyen refakatçilerin ve diğer hasta yakınlarının konaklayıp dinlenecekleri ve hastane bahçe ve koridorlarında yatmalarının önüne geçmek amacı ile yapımı tamamlanan misafirhanenin kullanıma açıldığını belirten Yetişgin; Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görmekte olan hasta yakınlarının Misafirhane hizmetinden yararlanmasından dolayı herhangi bir ücret ödemesi söz konusu olmadığını, Ayrıca Hastanemiz Bahçesine hasta ve hasta yakınlarının dinlenmesi için yaptırılan Çelik kontrüksiyon ve ahşap kaplamalı kamelyalar ile vatandaşlarımızın dinlenme alanları çoğaltılmıştır.
Hasta yakınları misafirimizdir
Amacımız Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hastanemize müracaat eden vatandaşlarımıza hasta ve hasta yakını düşüncesi ile değil misafir gözü ile bakıp bu şekilde değer vermek ve hastanemize müracaat edildiği andan itibaren kolay ve kaliteli hizmet almasını sağlamakla beraber, Sürekli gelişmeyi öngören kalite anlayışı, Dünya standartları seviyesinde bugün ve gelecekteki en kaliteli sağlık hizmetini verebilmek için hastalarımızın memnuniyetini sağlayarak en gelişmiş son teknoloji ürünü tıbbi cihazlar ve tedavi yöntemlerini kullanarak tam donanımlı ve güler yüzlü sağlık hizmeti verebilmek olduğunu belirten Yetişgin; 250 metrekare alan üzerine kurulu misafirhane ikiye ayrılıp 125 metrekaresi erkek 125 metrekaresi ise bayanlara hizmet veriyor. Erkekler misafirhanesinde 26 kişilik oturma alanı ve 50 kişilik uyuma alanı ,Bayanlar misafirhanesinde ise 24 kişilik oturma alanı ve 50 kişilik uyuma alanı bulunuyor. Misafirhanelerde Klima ve LCD televizyon bulunuyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4

banner7

banner3