banner2

Viranşehirde İstişare toplantısı

Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen AK Parti Viranşehir ilçe teşkilatının 2. istişare toplantısına; MKYK üyesi ve Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Oymak, Teşkilattan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Veysel Polat, Viranşehir Koordinatörü Mehmet Talat Akay, İl Yönetim kurulu üyesi Hakan Güllüoğlu, Abdülkadir Türkeri, Gençlik kollarından Mahmut Özbek, Kadın Kollarından Emine Çalışır ve Havva Moral, Viranşehir İlçe Başkanı Mehmet Ekinci, Yönetim Kurulu üyesi Selahattin Akbaş, Viranşehir Kadın kolları başkanı Fatma Çelek, İl Genel Meclisi üyeleri, Mahalle ve Köy Muhtarları, AK Parti gönüllü misafirleri ve ilçenin ileri gelenlerinden Mehmet Temur, Sinan Diri, Halil Canseven, Sanayi Kooperatif Başkanı Celal Özince, Genç iş adamları Derneği Başkanı Eyüp Yıldırım ve çok sayıda partili katıldı.
AK Parti hizmetleri gereği gibi anlatılamamış
     Divan Kurulunun oluşturulmasıyla AK Parti hükümetinin yaptığı hizmetleri ve kendi çalışmalarını kısaca anlatan Viranşehir İlçe Başkanı Mehmet Ekinci, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ekibinin yaptığı hizmetlerin inkar edilemeyeceğini belirterek, "Özellikle yapılan birçok hizmetin yanında 18 yaş altı gençlerimizin sağlık hizmetinden ücretsiz faydalanmaları bile önemsenecek bir hizmettir. Bizler AK Parti olarak yapılan hizmetleri vatandaşlarımıza yeteri kadar anlatamamışız. SYDV olarak ilçemizdeki fakir fukara vatandaşlarımıza 3 trilyon 670 TL yardım yapılmış. Duble yolumuz yapılıyor. Daha birçok hizmetler gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye devam ediliyor. Başbakanımız ve Genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve partimizin Cumhuriyet tarihimizin en önemli ve büyük projesi olan Kardeşlik Projesi, ülkemizde kardeşliğin ve birliğin yeniden tesisi ve büyük Türkiye'yi oluşturma projesinin gerçekleşmesiyle terör belası bitecektir. Ülkemizde yıllardır süren bu terör belasından kurtulmak, kanayan yaraları sarmak, kırılan kalpleri inşa etmek ve ülkemizdeki acılara son vermek için bu açılıma her sağduyu sahibi destek vermelidir. Türkiye devleti ülkesiyle, milletiyle bölünmez bir bütündür ve bu bütünlüğü korumanın yolu açılımı iyi anlamaktır. Ülkemizin AK Partiye ve Başbakanımıza ihtiyacı vardır. Türkiye'deki gelişmeleri hepimiz ibretle izliyoruz. Bütün şer güçler sanki gizli bir ittifak içindeler. Bir yandan Ergenekon terör örgütü, bir yandan çeşitli isimli darbe planları ve bir yandan da statükocu meclis içindeki partiler bu süreci engellemek için büyük gayret içindeler. Bütün bunları gören bizler, yani Türkiye'nin en büyük partisinin mensupları partimize, Başbakanımıza, davamıza sahip çıkacağız. Bu sürece katkı sağlamak içinde her ferde en iyi şekilde anlatmalıyız. Bu dava için yorulmayacağız. Fedekarlık yapacağız. Gecemizi gündüzümüze katacağız. Çünkü ülkemizin bu partiye ve kadrolarına ihtiyacı vardır" dedi.
Bu süreç başarılacak
    Daha sonra kürsüye gelen Viranşehir İlçe Yönetim kurulu üyesi Selahattin Akbaş ta, Demokratik açılım konusunda kısa açıklamalar yaptı ve bu ülkede artık hiç kimsenin anaların ağlamasına gönüllerinin razı olmadığını, bu sürecin mutlaka başarılacağını söyledi.
AK Parti ak yol açtı
AK Parti MKYK üyesi ve Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Oymak ise, AK Partinin ülkemizde ak b.ir yol açtığını belirterek, "AK Parti gerçekten ak bir yol açtı ve bizlerde bu ak yolun ak yoldaşları, yol arkadaşlarıyız. AK Parti Türkiye'yi bir dünya ülkesi yapma çabasındadır" diyerek Şanlıurfa'da başlayan ve 3 gün sürecek olan "Arapların gözüyle Türkler" konulu sempozyumdan kısaca bahsetti.
Oymak, 15 yıl önce Harran Üniversitesi ve Suriye Üniversitesi olarak karşılıklı gidip gelme ve gezi kararının korkudan gerçekleştirilemedini, zira düşman ülkeler gibi olunduğunu, bugün ise Suriye ve Türkiye'den ediplerin, yazarların, gazetecilerin bir arada kardeşçe konuştuklarını, oturduklarını, gezdiklerini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti;
150 dünya ülkesi bize güveniyor, destek istiyor
"İşte dün düşman görünen bu 2 ülke şimdi kardeş gibi oldu. Çünkü AK Partinin ak lideri Recep Tayyip Erdoğan sayesinde şimdi omuz omuzayız. Irak ve birçok ülke bizi Abi Devlet olarak görüyor, kabul ediyor. 150 dünya ülkesi bize güvendikleri için destek istiyorlar. Avrupa parlamentosu başkanlığına bile Türkiye'den gitme Antalyalı parlamenter Mevlüt Çavuşoğlu'nu seçtiler. Partimizin yaptıklarını anlatmamız haftalarca bitmez. Devrim niteliğinde işler yapıldı. Herkes AK Parti icraatlarını heryerde anlatmalı. Sağlık hizmetlerimiz ve hızlı tren gibi daha birçok hizmetelerimiz anlatılmalı. Dün yaşadığımız sıkıntılar halen akılırlımızdayken bugün biz diğer ülkelerin sıkıntılarına aracı, çare oluyoruz. Çünkü biz binlerce yıldır birlikte yaşamamıza ve bizi yüzyıllardır bizleri düşman etmeye çalışmalarına rağmen bizi birbirimize düşman edemediler. El ele vererek dünyanın sayılı ülkesi olacağız ve abi olacağız. Sömürgeci olmayacağız."
Konuşmaların ardından AK Parti ilçe binasına gidilerek bir süre sohbet edildi.  

www.balikligol.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner4

banner5

banner3