Advert
Advert
Advert
HAYALLER BAŞKA BAHARA
İbrahim Halil Geylan

HAYALLER BAŞKA BAHARA

 Üniversiteye başladığın Zamanlar hayaller kuruyordun.. Mezun olacak ve öğretmen olacaktın. Pırıl pırıl bir nesil yetiştirmenin heyecanı ve özlemi içerisindeydin. Belki de Doğunun en ücra köşelerinde bir köy okulunda parıldayan gözlerde umut olmayı düşlüyordun..Suyu olmayan,elektriği olmayan, damı akıtan tek göz lojman vs vs.. Bu sıkıntılı şartlarda öğretmenlik yapma hissi ve faydalı olabilme hissi seni heyecanlandırıyordu. 
 Evet sen şanslıydın atanamamıştın. Tıpkı senin gibi olan üç yüz bin meslektaşın gibi. Dalga geçmiyorum , gerçekten şanslıydın. Niye şanslı olduğuna geleceğim. Ama birde senin gibi atanamamış Devletin resmî kölesi olan meslektaşların var onlardan bahsedelim değil mi ? Hani şu atanmış öğretmen meslektaşıyla aynı işi yapan , aynı müfredatı anlatan ama onun aldığı maaşın neredeyse 1/4 ünü alan , resmî tatilde ücret alamayan "Ücretli Köle" olan dostlarından. Çok şükür ekonomimiz iyi IMF 'e borçta verecek gücümüz var zaten, neden IMF'e borç vermek yerine bu parayla öğretmen ataması yapmayız ki..? 
   Şanslısın demiştim. Evet hem de çok şanslısın. Belki de atanmış olabilirdin. Kemal Sunal'ın 100 Numaralı Adam filmini hatırlıyor musun? 100 Numaralı adam halkın adamıydı , halk kahramanıydı ve o neyi tanıtsa halk "bizden biri " diyerek koşulsuz alıyordu. Pazarladığı ürün bozuk çıktığında ise o da çıkıp özür diledi halktan. Tek farkı var "siz bu benim pazarladığım bozuk ürünü kullandığınız için sizi cezalandırıyorum " demedi. Şanslıydın çünkü bugün belki hiç alakan olmadığı halde görevinden uzaklaştırılmıştın. Tıpkı örneği olan binlercesi gibi. Belki sırf 100 Numaralı adam dedi diye aldığın bozuk üründen dolayı işsizdin.Tıpkı yüzbinlerce meslektaşın gibi. Onun için şanslı olduğunu düşün. Ve umutlarını kaybetmeden , o güzel hayallerinle başka bir baharı bekle atanamayan kardeşim , vesselam..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu