Advert
Advert
Advert
FAKIBABA NE DEDİ
Recep Akyol

FAKIBABA NE DEDİ

 

            Eski Gıda ve tarım bakanımız F. ÇELİK Bey ve onunla büyük talan projelerine ortak olan C. GÜVENÇ dönemlerinde yapılanlara bakarsak sayın Fakıbaba’nın ne kadar haklı olduğu daha iyi anlaşılır. Özellikle seçim öncesi dönemde F.Çelik ve C. GÜVENÇ’İN Urfa için ne vaat ettiği Televizyon ve gazete arşivlerinde duruyor.

            Peki, Fakıbaba ne dedi ve eski tarım bakanı ve cevap verdi. Sayın Fakıbaba sahte fatura ile destekleme dosyası hazırlayıp devletten haksız kazanç elde edenlere artık müsaade edilmeyeceğini açıkça ifade etti. Bir bakanın bu kadar açık ve net konuşması kadar normal ifade yoktur. Sayın eski bakan Faruk çelik bey ise Fakıbaba’nın bu söylemine karşılık bir siyasetçi konuşmalarına dikkat etmelidir cevabını verdi. Hani bizde bir söz vardır yarası olan gocunur demek ki Fakıbaba’nın bu açıklaması birçok kişi ve kurumu rahatsız etmiş durumda.

            Bu veriler ile halkımızın merak ettiği birçok soruya açıklık getirmek ve sayın eski bakan F.ÇELİK Bey’e hatırlatmak istiyorum. Bu konulardan en önemlisi çalışma bakanı iken 10 bin Urfalının çalışması Urfalı yoksul kesimi güldürdü. Allah razı olsun dediler peki ne oldu da tarım bakanı olunca bu işe muhtaç insan sayısı 10 binden 3 bine düştü. Samimi bir açıklama bekliyoruz.

            Daha sonra tarım bakanlığı döneminde ekilebilir milyonlarca arazi dururken Afrika’da tarım çalışmalarını neden başlattınız. Urfa’da üretilen mercimek ve buğdayı tarım bakanlığı dergisinde Gaziantep ürünü denirken yalan mı yoksa doğru mu sorusunu Urfalıların değerlendirmelerine bırakıyorum.

            Urfa’da yapılması projelenen Hayvan besi organize sanayi neden 8 yıldır bitmiyor. Bu ihaleyi alan firma ile ilişkiniz bedir Urfa ve Türkiye’nin et ihtiyacını büyük oranda karşılayacak bu proje neden birkaç müteahhitten alınıp bir firmanın emrine veriliyor.

            Bakanlığınız döneminde kaç tane Urfalı bürokrat kaç tane hemşerinize görev verdiniz koruma altına alınan Türkiye genelindeki 141 ovaya neden en son Harran ovası eklendi. Türkiye’nin en büyük tarım potansiyeline sahip Harran ovası Ceylanpınar çiftliği neden en sona bırakıldı.

            Gelelim en son Urfaspor faciasına Fethi Şimşek döneminden  günümüze kadar olan tüm yönetimleri belirleyen siz değil misiniz? Urfaspor yönetimlerinde öylesine vurgun zihniyetli olaylar oldu ki Türkiye’deki sporsever camiaya sorsanız size her şeyi anlatır. . Bunların hepsi hesap verecek diyen siz değil misiniz. Peki, bu yöneticiler size mi yoksa yargıya mı hesap verdi lütfen bunu açıklayınız.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
URFALI     2017-09-14 BAŞKAN ÇOK YANILGILARIN VAR. BİRAZ DA OLUMLU AÇIDAN BAKMAN GEREKLİ. ''BARİ YABANCI OLSA ZORUMUZA GİTMEZ'' YA DA ''YERLİ OLMALI HEMŞEHRİMİZ OLMALI'' GİBİ CÜMLELER ORTAYA ATIYORUZ. ARDINDAN TAMAMEN LEKELİYORUZ. ÖRNEK: URFALI MELİH GÖKÇEK ANKARA'DA 5 DÖNEM BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI. URFA'YA BAŞKAN OLURSA HAVALARA UÇARIZ. İKİNCİ SEÇİMDE EMİNİM Kİ KAYBEDER.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!