Advert
Advert
Advert
Urfa Gaz’ın Yatırım Anlayışı
Emin YAPRAK

Urfa Gaz’ın Yatırım Anlayışı

Şanlıurfa’nın dışındaki yerlerde amaç vatandaşa hizmettir. Bizde ise durum farklıdır. Acaba ne kadar çok kazanabiliriz ve birilerini nasıl idare edebiliriz. Gaziantep’te her mahalleye ve sokağa doğalgaz çekilmekte, yatırımlarla birlikte abonelere hizmet devam etmektedir. Ne kadar daha çok abone yapabilirim anlayışı ile devam etmektedir. Biz Şanlıurfalılar hizmet için başvuruda bulunuruz bize bugün git yarın gel anlayışı ile hizmet edilmektedir.

Doğalgaz’sız şehir kalmayacak diyen liderlerimize karşın yerel yöneticilerimiz, doğal gaz evlere gidilirken boruların çekimine engel koymaktadır. Doğalgaz şirketi de abonelerinin faturasını toplamakla yetinmeye çalışmaktadır. Bunu artırma, daha fazla hizmet götürme anlayışı sergilememektedir. Ben kendim üç yıldır bulunduğum yere doğalgaz gelecek diye beklerken, her defasında bu sene değil gelecek yıl oraya doğalgaz gelinecek diye cevap almaktayım. Tabii buna ne kadar itibar edilebilir o da işin garipsenecek yönü?

Binaya kutu çekimi için yapılan başvuruyu zamana yayarak geçiştirmeye çalışan bir hizmet anlayışı sergileyen bir tutum sergilemektedir. Doğalgazın geldiği şehirde beş yılın içerisinde daha hala doğalgazın çekilmediği sokağın olması işin savsaklanması değil midir?

Abonelik isteyen bir vatandaşa hala gelecek yılı göstermek ne kadar hizmet anlayışını gerektirecek bir yönetim anlayışıdır? Geçen yıl 2017 içerisinde Doğalgaz Devteşti’nin her tarafına gidilecek denmesine rağmen hala % 90’nı doğalgazsız bulunmaktadır. Bu nasıl bir hizmet anlayışıdır.

İsteyen vatandaşa doğalgaz verilmeli, istemeyene de zorla abone yapılmaması gerekir. Nimetten faydalanmak isteyene engeller koymak hiçbir yöneticiye yakışmaz. Nihayetinde Doğalgaz parayla satılmakta, bundan devlet vergi almakta, doğalgaz şirketi ise hizmet bedeli olarak para kazanmakta ve bunu bedava yapmamaktadır.

                Doğalgaz hususunda belediyenin açıklamaları doğru değil ya da Aksa şirketinin açıklamaları tutarlı değildir. Başvuru dilekçelerini kabul eden bir şirket neden onlar hakkında işlem yapmamakta ve bu iş ile ilgili olarak başvuru sahiplerini bilgilendirmemektedir. Devletin vatandaşına sunmuş olduğu hizmeti kendi çıkarı doğrultusunda engellemektedir?

            İşte her anlayışımız hizmet odaklı olmalıdır. Bunu Şanlıurfa’nın bütün kurumları için dile getirmekteyim. Bu zamanda şehirlerde, yol, su, elektrik, doğalgaz sorunlarıyla boğuşma zamanı değildir. Belediyelerin bu görevlerini aksatmadan yapmaları ve aksatan kurumlara, taşaronlara gerekli müdahaleleri yapmaları gerekir.

Hala yağmur drenaj kanalları ile kanalizasyon şebekesinin birbirine bağlı olduğu yerde biraz fazla yağmur yağdığı zaman taşarak etrafa kirlilik vermektedir. Hele Şanlıurfa gibi 6-7 ay üst üste yağmurun yağmadığı bir yerde bu sorun olarak gözükmekteyse varın belediyenin çalışmasını düşünün ne kadar güzel çalıştığına?!..

            Şanlıurfa halkı, yöneticilerinden akıl değil hizmet beklemektedir. Yaptığı hizmetlerle gözümüzü doyurduklarında zaten halkın teveccühünü kazanırlar.

            İmar planları, halkın bütün isteklerini yansıtmalıdır. Yeşil alanı, yolları, kültürel ve dini istekleri yansıtmalıdır. Yoksa birilerini zengin etmek, birini memnun etmek anlayışı ile olaylara bakıldığında hiçbir olumlu gelişme olmaz.

            Şanlıurfa’ya uzun süredir gelmiş olan Doğalgaz’ın hala bütün mahallere yayılmaması, sadece göz boyamak için bu işin yapılması ne ticarete, ne hizmet anlayışına yakışır.

            Halla yolları, çevre yolları, yeşil alanları olmayan ve bu konu muzdarib olan bir Urfalı ne kadar yönetimden memnun kalabilir?

            Açıksu caddesinde iki taraflı park yapan vatandaşlara karşı trafik polisinin dolaşmadığı, tek çıkış olan bir yolda trafik seyri nasıl düzgün ve akıcı olabilir? Vasıta çokluğunu bahane etmek hiçbir yöneticinin yeterince çalışmayışına gerekçe olamaz. Yenişehir tarafındaki akıcılık, Süleymaniye ve Devteşti tarafında da olmalıdır. Buraları olduğu gibi bırakmak yöneticilerimize yakışmamaktadır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu