Advert
Advert
Advert
Urfa Seçimleri-2019
Recep Akyol

Urfa Seçimleri-2019

 

 

       Cumhurbaşkanlığı Referandum seçimi sonrası AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı R.T. ERDOĞAN tarafından Şanlıurfa ya ait atanan Vekil ve Bürokratlar Bakanlık ve Genel Müdürlüklere getirilmesi özellikle URFA’YI temsil eden FAKIBABA’NIN Tarım Bakanı olması tüm Şanlıurfa tarafından sevinçle karşılandı.                                                                                                                 

       23-24 . Dönem Şanlıurfa Millet Vekilliği görevlerinde bulunan A.Emin ÖNEN Bey sırasıyla AK Parti Dış Ticaret Başkan Yardımcılığı AGİK Başkanlığı görevlerinden sonra Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi olarak atanmış olması yine büyük bir sevinç kaynağı oldu

       Bu tür atamalar ile AK Parti İktidarı Şanlıurfa da 2019 Seçimlerine gidilirken Sayın Bakanımız ile beraber çalışacak AK Parti teşkilatı da yeni bir Kadro ile seçimlere yenilenerek girdiği taktirde başarılı olacaktır diye düşünüyorum.

Diğer taraftan Urfa Milletvekili sayısının 14 olması da iyi bir gelişme. Cumhurbaşkanımız Urfa Diyarbakır ve diğer komşu illerden Vali atamaları yapması Bölgeyi iyi bilen insanların Bölge sorunların da daha başarılı olacaktır görüşündeyim.

Eski Bakan ve Eski Belediye Başkanları döneminde oluşan başarısız ve olumsuz izlenimler nedeni ile Urfa AK Parti Teşkilatının ve Özellikle de Büyükşehir Yönetiminin başarılı olmadığı söylemleri yanlıştır. Büyükşehir Yönetiminin başarılı olmadığı kabul edilemez.

        AK Parti Teşkilatı tümden başarısızdır görüşüne katılmıyorum. Özellikle AK Parti İl Başkanı Z.Abidin Bey “Yuh” çekilmesi olayından sonra Basınımız ve Tüm Urfa STK’ları tarafından bu olayın kınanması Z.Abidin Bey e olan sevgiden ve duyulan güvenden dolayıdır..

      Urfa Genelinde AK Parti tabanın da Eski Bakanımız dönemin de ve Eski Belediye Başkanı dönemin de Tüm Belediyelere getirilen liyakatsız ve beceriksiz Rant düşünceli olumsuzluklar nedeni ile çözümsüz kalan sorunlar Ak Parti oyların da bir tusunami yaratabilir.

    Yeni Tarım ve Hayvancılık Bakanımız ile beraber Urfa 2019 Seçimlerine bir takım ruhu ile çalışabilecek Başarılı  Dürüst ve yardımsever kişiliği ile tanıdığımız Şanlıurfa MÜSİAD Eski Başkanı A.Kadir CANPOLAT Beyin bu takım çalışması için de olmasının Şanlıurfa sorunlarının çözümünde büyük katkıları olacaktır…Allahtan Hayırlısı..   

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu