Advert
Advert
Advert

ZMO’DA TOPRAK LABORATUVARLARI TEK VÜCUT OLDU

İlimizde Şanlıurfa Ziraat Mühendisleri Odası 23 Mayıs 2015 Cumartesi Günü Toprak Laboratuvarları ile toplantı yaparak, Laboratuvar sorunlarını konuştular ve ortak bir fiyat birliğine vardılar.

ZMO’DA TOPRAK LABORATUVARLARI TEK VÜCUT OLDU
ZMO’DA TOPRAK LABORATUVARLARI TEK VÜCUT OLDU

Toplantıya Odamız Genel Başkanı Özden GÜNGÖR, Oda Başkanı Ali Rıza ÖZTÜRKMEN, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Aksakallı, İbrahim PINARBAŞI, Deniz Melik katılarak, İldeki Toprak Laboratuvarları problemlerini dinlediler. Yeni sistemle ilgili bilgilendirmeler yaparak, laboratuarların uymaları gereken konulardan bahsettiler.
Genel Başkan Özden Güngör: Odamızın toprak laboratuarlarında çalışma esaslarını belirleyerek, Urfa’da kendi modellerini oluşturmasının çok güzel olduğunu belirtti.
Sorunlar dinleyen yetkililer Laboratuvarların yeni sistemle daha modern ve başarılı olacaklarını dile getirdiler. Bu sistemin önümüzdeki günlerde daha hızlı ve verimli olacağını açıkladılar.
Toplantının ZMO Urfa Şube Başkanı Ali Rıza ÖZTÜRKMEN Başkanlığında laboratuar sorumlularıyla, 2015 yılına ait resmi fiyatın 48 TL olduğu, ancak ilimiz çiftçisine analizin 40 TL den yapılacağı duyuruldu.
Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Başkanı Ali Rıza ÖZTÜRKMEN “ilimizdeki 24 yetkili toprak laboratuarımızla yeni sistemi değerlendirme toplantısına bilgilendirme için katılan Gıda Tarım Hayvancılık il Müdürlüğümüz yetkililerine geldikleri ve toplantımıza katkı sağladıkları için teşekkürler ediyoruz. Daha sonra ilimizdeki 24 laboratuvar yetkilisiyle ortak hareket etmek ve ilimizin bu sektörünün örnek olmasını sağlamak amacıyla prensip kararları aldık. Yeni sistemin kullanımına süratle geçerek daha örnek bir il olmayı hedefledik. İlimizdeki Laboratuvarlarla ortak fiyatımız 40 TL olacak, hiçbir şekilde fazla ya da eksik fiyat uygulanmayacaktır” dedi. Tüm grup aynı prensip gereği daha hızlı, hassas, hatasız ve doğru analizler yapacaklarını bildirdiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir