Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset ZİYARETLER KENTİ ŞANLIURFA

ZİYARETLER KENTİ ŞANLIURFA

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2010 Perşembe 10:58
ZİYARETLER KENTİ ŞANLIURFA

Zengin bir kültür birikimini bağrında taşıyan Şanlıurfa'nın inanç turizmi ve arkeolojik turizmi açısından zengin bir potansiyele sahip olduğu kaydedildi. Kentin "Peygamberler Şehri" olarak tanınmasının bir özelliği de Şanlıurfa'da 16 ziyaret ve adak yerinin olması olarak biliniyor. Şanlıurfa Valiliği Turizm İl Müdürlüğü'nün verilerine göre, 2008 yılında sadece 400 binin üzerinde, 2009 yılında ise 500 binin üzerinde yerli ve yabancı turistin Şanlıurfa'ya geldiği belirtildi.
Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan araştırmada, Hazreti İbrahim Peygamber, Eyyüp Peygamber, Hayati El Harrani, Şeyh Mes'ud, Bediüzzaman Ahmet El-Hemadini, Hac Kermo, Abdurrahman Dede, Yakup Kalfa, Sezali Ali Dede, Arş Hoca, Şeyh Ebubekir, Dipsiz Ziyaret, Boztepe Ziyareti, Akbalık, Öküz Dağı ve Dabakhane olmak üzere toplam 16 ziyaret ve adak yerinin olduğu belirtildi.
Şanlıurfa'ya gelen yerli ve yabancı turistlerin en uğrak yerinin ise Balıklıgöl ve Göbeklitepe olduğu bildirildi.

İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com