Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem ZİRAAT FAKÜLTESİNDE ÇİFTİÇİN SORUNU MASAYA YATIRILDI

ZİRAAT FAKÜLTESİNDE ÇİFTİÇİN SORUNU MASAYA YATIRILDI

Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Anfisinde, Doğan Başaran’ın sunduğu tarımsal faaliyetlerle ilgili çiftçilerin çözüm beklediği konuların sektörün tüm paydaşlarıyla tartışıldığı “Ne Yapmalı” programı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2015 Cuma 13:46
ZİRAAT FAKÜLTESİNDE ÇİFTİÇİN SORUNU MASAYA YATIRILDI


Programa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necip Özgökçe, Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin, Ziraat Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof.Dr. İrfan Özberk, Prof. Dr. Bekir Erol Ak, Prof. Dr. Abdullah Öktem, Doç Dr. Osman Çopur ve Çiftçi Temsilcisi İbrahim Uludağ konuşmacı olarak katıldılar.
Program öncesi Ziraat Fakültesinin tanıtımı ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Dekan yardımcısı Yrd. Doç Dr. Ebru Sakar; “1978 yılında Dicle Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Ziraat Fakültesi 1992 yılında Harran Üniversitesi bünyesine dahil edilmiştir. O tarihten bu yana, Fakültemiz Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde öncü görevi üstlenmiş olup, bu görevini günümüzde de halen devam ettirmektedir. Kuruluşundan bu yana, bölgenin tarımsal sorunlarının çözümüne ve mesleki eğitime büyük katkı sağlaması yanında birçok tarımsal konuda uzmanlar yetiştirmiştir. Dinamik ve genç bir akademik kadroya sahip olan fakültemiz, bölge ile birlikte ülkenin tarımsal sorunlarına çözüm getirme konusunda önemli katkılar sağlamaktadır” dedi.
Programda Gıda Tarım ve Hayvancılık İl müdürü Necip Özgökçe, pamuk, arpa, buğday, fıstık gibi tarım ürünleri hakkında bilgi verdi.

Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Sabri Ertekin ise Türkiye’de sulanabilir tarım alanlarının yüzde 11’inin Şanlıurfa’da olduğunu belirtti. Ertekin; Tarım Şanlıurfa için hayati öneme sahip. Memleketimizde damlama sulama sisteminin yaygınlaşması lazım. Toprak yapımız buna uygundur” diye konuştu.
Yaklaşık bir buçuk saat süren programda konuşmacılar tarımın Şanlıurfa ekonomisine katkısını enine boyuna tartıştılar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com