Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Zihinsel engellilere sağlık taraması

Zihinsel engellilere sağlık taraması

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2010 Cuma 22:12
Zihinsel engellilere sağlık taraması

 ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezindeki sağlık taramalarını yerinde inceledi.

 

Demir; yaptığı açıklamada Şanlıurfa Valiliği İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne bağlı Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi (40 Kişi ), Karaköprü Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi ( 48 Kişi ) ve 80.Yıl Zihinsel Engelliler Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi (60 Kişi ) olmak üzere toplam 148 kişiye  İl Sağlık Müdürlüğü Eyyüp KOÇ Sağlık Ocağı personelleri tarafından sağlık taraması yapılarak, ilaç tedavisi gerekenlere reçete düzenlenerek ön tedavilerine başlandı.

 

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından rehabilite edilen kişilerden kan numuneleri alınarak, kan tahlilleri ve bulaşıcı hastalık olup olmadığı tespit edilerek, bulaşıcı hastalık tespit edilirse Eyyüp KOÇ sağlık ocağı idari tabipliği tarafından hastalığın takibi ve tedavisi sağlanacaktır. Ayrıca kurum müdürleri Mehmet ÇİFTİ ile görüşülerek, rehabilitasyon merkezine yeni katılacak kişilerin  ilk muayenelerinin Eyyüp KOÇ Sağlık Ocağı idari tabipliğinde yapılarak, hastalık teşhisi konulanların takibinin sağlanacağı koordinasyon sistemi oluşturulduğunu ve rehabilitasyon merkezinde kalan kişilere diş fırçalama anlatılarak, ağız ve diş sağlığı konusunda bilgi verildiğini ayrıca, diş taraması yapılarak, diş fırçası ve diş macunu  sağlık müdürü kendi elleriyle dağıttı.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com