Advert
Advert
Advert

Zevahiri Türkiye'ye Seslendi

Zevahiri Türkiye'ye Seslendi
Zevahiri Türkiye'ye Seslendi

CNN International'da yayımlanan videoda Eymen Zevahiri, "Türkiye devleti müslümandır. Fakat işgale katılmaısyla İslam'a ve müslümanlara karşı suç işlemektedir" dedi.

Zevahiri, "İslam'e ve müslümanlara bağlı olan her Türk müslüman bilmeli ki, Türk güçleri Afganistan'da köyleri yakan, evleri yıkan, kadın ve çocukları öldüren, Müslümanların topraklarını işgal eden, Şeriat'a karşı savaşan ve ahlaksızlık, ayyaşlık ve müstehcenliği yayan Haçlı seferlerinin komutasını üstlenecektir" diye konuştu.

Zevahiri, açıklamasına şöyle devam etti: "Yahudilerin Filistin'de yaptıklarının aynısını Türk askerleri de Afganistan'da gerçekleştirecek. Dindar ve özgür Türk Müslüman halkı, İslam'a ve Müslümanlara karşı böyle bir suç işlemeyi nasıl kabul edebilir? Türkiye hükümetini, Afganistan'daki müslümanların kanının dökülmesine ortak olmaya hatta müslümanlara karşı uygulanan hamleye komuta etmeye iten sebep nedir? Afganistan Türkiye'ye karşı ne yaptı ki Türkiye, böyle düşmanca bir girişimde bulunuyor?"

Afganistan'da muharip güç bulundurmayan Türkiye'nin bölgede, 1775 askeri görevi yapıyor. Türkiye, ISAF'in Kabil Bölge Komutanlığı'nı Kasım 2009'da devraldı

isra haber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı