Advert
Advert
Advert

Zekeriya Ünlü’den hayranlarına müjde

THM’nin güzel yorumcusu Ünlü, çok iddialı olduğu CD’sini yakında piyasaya çıkaracak

Zekeriya Ünlü’den hayranlarına müjde
Zekeriya Ünlü’den hayranlarına müjde

Türk Halk Müziği’nin sevilen manatçısı Zekeriya Ünlü, dokuzuncu ve en iddialı olduğu CD çalışmasını tamamlamak üzere. Ünlü, yazarımız Müslüm Aktürk’e yaptığı açıklamada, “İkinci, belki de daha çok tutulacak yeni bir ‘Nemrut’un Kızı’ geliyor” dedi.

Zekeriya Ünlü, Şanlıurfalı İşadamı Azmi Akbıyık’ın organize ettiği Florya’daki sıra gecesine katıldı. Bestekar Şeref Uslusoy’un uduyla renklendirdiği geceye türküleriyle katılan Zekeriya Ünlü, yeni CD’si hakkında bilgi verdi. 14 parçadan oluşan CD’nin 8 türküsünü tamamladıklarını anlatan Ünlü, özellikle Arif Çelik’e ait eseri çok beğendiğini ve ikinci, belki de daha çok tutulacak yeni bir “Nemrut’un Kızı” türküsünün sanatseverlerle buluşacağını söyledi. CD’de ayrıca Fatih Kısaparmak, Şeref Kayran, Kazım Koyuncu, Ali Gencebay ve Kadir Şeker gibi ustaların eserlerinin de yer alacağını vurgulayan Zekeriya Ünlü, bu aşamada türküleri tek tek açıklamak istemediğini ancak CD’nin piyasada ses getireceğine inandığını anlattı. Zekeriya Ünlü, ayrıca TRT Müzik kanalıyla anlaşma yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Azmi Akbıyık ise, ayda iki kez düzenledikleri geceye sadece Şanlıurfalıları değil Türkiye’nin çeşitli illerinden dostları davet ettiklerini söyledi. Akbıyık, “Hem sohbet ediyoruz hem de çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunuyoruz” dedi.

Geceye katılan davetlilere meşhur Şanlıurfa çiğköftesi ile Şehri Kadayıf’ın ünlü tatlısından ikram edildi.

Müslüm Aktürk / www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!