Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Zehirlenenlere müdahale ediliyor

Zehirlenenlere müdahale ediliyor

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2010 Pazartesi 14:31
Zehirlenenlere müdahale ediliyor

Şanlıurfada merkeze bağlı Yardımcı beldesi Mihraplı köyünde tarım ilaçlarından dolayı yaklaşık 32 kişi zehirlendi.

Mihraplı köyünde tarım işçisi olarak çalışan yaklaşık 32 kişi tarım ilaçlarından zehirlendi. Zehirlenenler ambulanslarla Şanlıurfada çeşitli hastanelere kaldırıldı. Zehirlenenler ile ilgili olarak Şanlıurfa Sağlık müdürlüğü devreye girdi.

Zehirlenen hastalar hastanelerde tedavi edilmeye başlandı.25 kişinin zehirlendiği Harran bölgesinde olan mihraplı köy halkı temasa bağlı ve içme suyu, olarak tarımsal ilaçla zehirlenen vatandaşlar 112 komuta merkezi ambulanslarının sabah 8.46 da aldığı telefonla 11 komuta merkezi ve 3 özel ambulansla müdahale edildi. Vali yardımcısı Tayfur Elbasab ve Sağlık İl Müdür Yardımcısı Dr. Mahut Çelikkol ile birlikte zehirlenip hastanelere kaldırılan vatandaşları tek tek dolaşarak durumunu yerinde incelendi. Olay yerinde diğer köylülerin sağlığını kontrol altında tutup ve zehirlenen vatandaşların hangi sebeple zehirlendiğini tespit etmek için eğitim araştırma hastanesi enfeksiyon Uzmanı dr. Armağan Toy, Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Dr. Mahmut Aktaş, Çevre Sağlığı Çevre Mühendisi Ali Ayhan Kılıç tarafından  bir ekip kurularak olay mahalin de inceleme yapmak üzere olay yerine gönderildi. İncelemeler halen devam ediyor. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com