Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Zazaca yeni kan: ‘Vir’ dergisi çıktı

Zazaca yeni kan: ‘Vir’ dergisi çıktı

Edebiyat ve folklor alanında Zazaca yayın yapacak olan ‘Vir’ dergisi yayın hayatına başladı. Üç ayda bir çıkacak olan dergide, Zazaca’nın edebiyat ve folkloruna dair her türlü içeriği bulmak mümkün olacak.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2016 Cumartesi 06:50
Zazaca yeni kan: ‘Vir’ dergisi çıktı

Edebiyat ve folklor alanında yayın yapacak olan Zazaca ‘Vir’ dergisi yayın hayatına başladı. Dergide masal, şiir, hikaye, tiyatro, atasözü, bilmeceler gibi edebiyat ve folklor içerikli her türden yazıyı bulmak mümkün olacak.

Derginin yayın kurulunda Bingöl Üniversitesi’nden üç akademisyen yer alıyor. Mehmet Aslanoğulları’nın imtiyaz sahibi olduğu Vir dergisinin yazı işleri müdürlüğünü Ayetullah Karabeyeser, editörlüğünü de Murat Varol yapıyor.

Vir’in birinci sayısında 11 masal, 3 hikâye, 6 şiir ve 1 tiyatro eserinin yanı sıra fıkralar, atasözleri ve bilmeceler de yer alıyor.

Uzun bir çalışmanın ardından ilk sayısı okuyucu ile buluşan derginin ikinci sayısı için de çalışmalara başlandı. Zazaca’nın edebiyatı ve folkloru alanında çalışmalar yapanlar, virmecmua@gmail.com adresi üzerinden dergi ile iletişime geçebilir ve yazılarını gönderebilirler. (Nihat Kanat-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com