Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Zaman o haberinin arkasında

Zaman o haberinin arkasında

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2010 Perşembe 09:58
Zaman o haberinin arkasında

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasanın bir haftada değiştirilemeyeceğini ben de biliyorum. Siyasî manevra yapıyorum ifadelerini kullandığına ilişkin Zaman gazetesinde yer alan haberi yalanladı.

Ancak Zaman gazetesi haberin nasıl hazırlandığını ayrıntılarıyla yazdı ve okurların karşısına O sözler parti kayıtlarında var başlığıyla çıktı. Gazete ayrıca aynı toplantıyla ilgili haber yapan Cumhuriyet gazetesinde parti yönetimiyle ilgili sert eleştirilerin görmezden gelindiğine dikkat çekti. Zaman dünkü haberini işte bu sözlerle savundu:

KAYITLAR KAMUOYUNA AÇIKSANSIN

Oysa haber, Parti Meclisi toplantısına katılanların görüşüne başvurularak yayımlandı. CHPnin bütün toplantıları parti yönetimi tarafından kayıt altına alınıyor. Burada CHPnin üzerine düşen, haberin yalan olduğunu söyleyerek yine suçlama yoluna gitmek değil, bu kayıtları kamuoyuna açıklamak olmalı.

GAZETECİLER PM ÜYELERİNDEN NOTLAR ALARAK HABER YAPAR

CHPnin PM toplantıları basına kapalı olduğundan, gazeteciler konuşulanları katılımcıların notlarına başvurarak haberleştirir. Zaman muhabirinin yaptığı da budur. Kaldı ki haber yazımı öncesi Kılıçdaroğluna ait olduğu belirtilen sözler birkaç PM üyesine daha teyit ettirildi. Haberi yazan muhabir arkadaşımız da 8 yılı aşkın süredir CHPyi takip ediyor. CHPnin arşivine kaldırdığı Kürt raporlarını kamuoyunu duyuran da yine bu arkadaşımızdı. O gün de CHP yalanladı, ancak Kılıçdaroğlu yönetimi şimdi o raporları sahiplendiği gibi revize ettiriyor.

CUMHURİYET DAHA AĞIRINI YAZDI

Haberimiz için yalan, yanlış ve fitne gibi sert ifadeler kullanan CHP, yandaş klişesi ile haklılığını göstermeye çalışıyor. Bu açıklamayı yazanlar, keşke Cumhuriyet gazetesinin aynı habere nasıl başladığına da baksaydı. Son PM toplantısı Kılıçdaroğlunun belki de en ağır eleştirileri aldığı görüşme oldu. İşte Cumhuriyetin haberinin girişi: CHP PM toplantısında Sıkılgan ve çekingen laiklik havasına girildi, Bir haftada anayasa değişmez, Genel afla ilgili açıklamalar tereddüt yaratıyor, Doğal seçmenimizi kaybetmememiz lazım eleştirileri getirildi.

Bizim haberimizde ise bu eleştirilere CHP liderinin verdiği samimi cevaplar bulunuyor. Uydurma değil bizzat içeriden alınan bilgiler aktarılıyor. Zaten Cumhuriyetin haberinin devamında CHP liderinin Bir haftada anayasa değişikliği olmayacağını ben de biliyorum. ifadeleri yer alıyor.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ? changeTarget(document.getElementById(news_content))
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com