Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne, Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın konvoyuna yönelik saldırının ardında Ergenekon örgütünün olduğunu ileri sürdü

Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne, Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın konvoyuna yönelik saldırının ardında Ergenekon örgütünün olduğunu ileri sürdü

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2011 Salı 07:55
Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne, Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın konvoyuna yönelik saldırının ardında Ergenekon örgütünün olduğunu ileri sürdü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, PKKnın üstlendiği saldırıyı taşeron örgütler yaptı dedi. Peki, saldırının arkasındaki asıl güç kim?  Bu korkutucu sorunun yanıtını Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türkönü yazdı. Türköneye göre, Kastamonu saldırısının ardındaki güç Ergenekon!

Bu iddia bana değil, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Başbakanına ait diyen Türköne, bu iddiasını Başbakan Erdoğanın Bunlar taşeron. Bunlar ihale aldılar. Aldıkları ihalenin gereğini yerine getiriyorlar sözlerine bağladı. 

Peki, ihaleyi veren kim? sorusunu soran Türköne, ardından şu satırları yazdı:

İhale sahibinin kimliği Başbakanın adres gösterdiği çete ifadesinde saklı. Çete deyimi kim için kullanılıyor? Saldırıyı PKK resmî açıklama ile üstlendi. Demek ki PKK, taşeron rolünde. O zaman ihaleyi veren de çete olmalı. Hangi çete?

Buradan çetelerin, terör örgütlerinin, kirli odakların taşeronlarına da sesleniyorum diyor Başbakan ve çağrısını şu cümle ile yapıyor:

İnsanlığınızı, varsa sorumluluğunuzu hatırlayın, bu çirkin yoldan geri dönün. Özellikle sorumluluk kelimesine dikkat edelim. Kime sorumluluğu hatırlatılır? Aslî görevinden uzaklaşanlara değil mi? Kendisine verilen sorumluluğu bir kenara bırakıp mazarrat çıkartanlar kimler? Bu tanıma, devlet içine yerleşmiş Ergenekon örgütü tam olarak uymuyor mu?

Başbakan, saldırının akabinde yaptığı bu açıklamadaki çete vurgusunu, önceki gün yaralı polis memurunu ziyaretinde de tekrarladığına göre, sağlam bir bilgiye dayanıyor olmalı. Ergenekon, seçime giden Türkiyeyi kaosa sürükleme planları yapmış, PKKya uygulatıyor. Silivride batan dikeni, taşeronuna Ilgaz Dağından başlayarak çıkartmaya çalışıyor.

ERDOĞANLA SINIRLI DEĞİL

Ergenekon parmağı, Başbakanın açıklamasından ibaret değil. KCK, saldırıyı üstlendiği açıklamada, bu saldırının sadece AKPnin polislerine yönelik olduğunun altını çiziyor. Neden polisler? Son bir ay içinde 30 PKK militanı, ağırlıklı olarak askerin kırsal bölgelerde düzenlediği operasyonlarda öldürüldü. Son olarak 27 Nisanda Pülümürde, on bin askerin katıldığı bir operasyonda 7 PKKlı hayatını kaybetti. Bu tabloda bir tuhaflık yok mu? Hedefte neden sadece polis var?

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com