Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Zalimlere destek veren de onlar gibidir"

"Zalimlere destek veren de onlar gibidir"

Kısa bir süre önce Bengladeş'te idam edilen Ali İhsan Mücahit ve Küresel güçlerin bombardımanına maruz kalan Türkmen Dağı ile ilgili, Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) il Başkanlığı tarafından basın açıklaması düzenlendi.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2015 Cumartesi 21:36

Bugün saat 14.00 sıralarında Ahmet Bahçıvan İş Merkezinde yapılan açıklamayı, grup adına MTTB Şanlıurfa İl Başkanı Osman Güzel okudu.

Basın açıklamasında, Türkmen Dağı ve çevresinin emperyalist, zalim Rusya ve kuklası Esed güçleri tarafından ölçüsüz ve hiçbir açıklaması olmayan saldırılara maruz kaldığı belirtildi.

Rusya’nın Komünizm döneminde Orta Asya’da yaptığı zulümler ve hak ihlallerinin unutulmadığı hatırlatılan açıklamada, “Rusya Suriye’de de şer cephesinin başını çekmektedir. Yakıp yıkan, insanı ve insaniyeti unutan, medeniyet değerlerinden bi haber Esed diktatörüne yüzsüzce destek vermektedir. Rusya, Batı dünyasından kovulmasının ve tarih sahnesinde uzun süredir yer alamamasının acısını, masum ve mazlum Müslüman Türkmenlerden çıkarmak istiyor. Unutulmasın ki, Rusya ve kuklası Esed’in karşısında duran Türkmenlerdir. Suriye’de uzun süredir devam eden katliam ve soy kırımların sorumluluğu, yalnızca katil Esed’in değil, despot Putin’in de üzerindedir.” denildi.

Rusya’nın  siyasi ve ekonomik çıkarları için açık açık katliam yaptırmaktadır denilen açıklamanında, “Kendi ülkesinde çözemediği sorunları mazlum kanı ile kapatmak istemektedir. Bugün burada yalnızca Milli Türk Talebe Birliği ya da Türkiye adına değil; Arakan’dan Filistin’e, Laos’tan Şili’ye kadar tüm mustazaflar adına bu zulme dur demek ve Rusya denilen sözde devlete, Zalimlere destek veren de onlar gibidir demek için bir araya geldik.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın sonunda Bangladeş’te laik Hasina yönetiminin idam ettiği Cemaat-i İslami Partisi Genel Sekreteri Ali İhsan Mücahid’in idamıyla alakalı şu ifadelere yer verildi:

“Öte yandan Bangladeş Yüksek Mahkemesi tarafından Cemaat-i İslami Partisi Genel Sekreteri Ali İhsan Mücahid hakkında verilen idam kararı ile infaz edildi. Şehadeti mübarek olsun. Bir şehid daha kazandık.”

Basın açıklamasından sonra grup sessizce dağıldı. (Ramazan Casuk-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Artık E-devletten Alabileceksiniz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com