Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset ZAHİT'İN DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

ZAHİT'İN DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

AK Parti Haliliye Belediye Başkan Aday adayı Mustafa Zahit, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ile İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2013 Salı 17:25
ZAHİT'İN DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Zahit mesajında: “Demokratik bir hukuk devleti olan ülkemizde, insan hakları alanında atılan her olumlu adım vatandaşlarımıza verilen saygı ve önemin bir ifadesidir” dedi. AK Parti hükümetinin, ülkede her türlü ayırımcılığı önlenerek, temel hak ve özgürlüklerin sürekli ileri götürülmesini temel politika olarak benimsediğini ifade eden Zahit: “Dünya İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin kabulünün bugün yıl dönümüdür. İnsan hakları alanında birçok olumlu adımlar atıldı ve atılmaya da devam etmektedir. Yapılan hukuki düzenlemelerle devlet ve vatandaş arasında kaynaşmanın sağlanması, ötekileştirme anlayışına son verilmesi, dil, din, vicdan ve düşünce hürriyetinin önündeki engellerin kaldırılması amaçlanmaktadır. İşkenceye sıfır tolerans tanınması, farklı dil ve lehçelerde televizyon-radyo yayınları yapılması, son günlerde atılan önemli adımlardan bir kaç tanesidir. Bütün bunlar ileride oluşabilecek hak ihlallerinin önüne geçilmesi bakımından olumlu gelişmelerdir. Ancak mevzuattaki değişim ve gelişimin yanında zihniyet değişiminin de gerçekleşmesi gerekmektedir. Mağdur, mazlum ve mahrumun yanında olmak bizim en büyük şiarımızdır. Bundan sonra yapılması gereken insan haklarına daha saygılı, daha demokratik, şeffaflık ilkesini her alanda ön planda tutmaktır.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MEB Referandumda görev alacaklara eğitim verecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com