Advert
Advert
Advert

ZAHİT’İN, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Ak Parti Haliliye ilçe Belediye Başkan Aday adayı Mustafa Zahit, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlandı.

ZAHİT’İN, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
ZAHİT’İN, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Ak Parti Haliliye ilçe Belediye Başkan Aday adayı Mustafa Zahit, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, Cumhuriyet'in kuruluşunun 90. yıldönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururu içinde olduğunu söyledi.

Dünya milletleri tarihinde, milli duygular etrafında, sarsılmaz ortak bir iradeyle bir araya gelip, esaret zincirlerini kıran, kendi bağımsızlık destanını yazan toplumlar nadirdir. İşte necip milletimiz bunu başaran bir millettir. Yokluk ve yoksulluk içerisinde tüm dünyaya karşı mücadele eden ve zafere ulaşan ecdadımız güçlü bir devlet olmayı başarmıştır. Bu, milletimizin, fedakârlığının, azminin, vatan ve millet sevgisinin doğal sonucudur.

Mukaddes vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna, dünya tarihinde eşine ender rastlanır büyük bir destan yazılmıştır. Tüm zorluklara göğüs gerilerek Cumhuriyet kurulmuş ve genç Türkiye Cumhuriyeti, gelişmesini kesintisiz sürdürerek adım adım bugünkü düzeyine ulaşmıştır. Genç Cumhuriyetimiz, demokrasi, hukuk devleti, insan hakları, sosyal devlet gibi medeni ilkeler ile taçlanarak, bugün dünyada saygın bir konuma gelmiştir.

Hızlı bir dönüşüm geçiren dünyamızda Türkiye’nin önemi her geçen gün artmakta; Ülkemiz siyasi ve ekonomik potansiyeliyle sadece bölgesel bir güç olmakla kalmayıp, küresel bir güç haline gelmektedir. Bütün millet olarak el birliği ve gönül birliğiyle çalışmayı sürdürecek olursak, çok daha güçlü ve çok daha müreffeh bir ülke haline gelmemizin önünde hiçbir engel kalmayacaktır. Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler, kardeşçe birbirimizi kucaklayarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız.

Cumhuriyetimizin kurulduğu bu anlamlı günün yıldönümünde, Cumhuriyetimizi bize armağan eden başta büyük devlet adamı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için can veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor Cumhuriyetimizin 90. yılını en içten dileklerimle kutluyor, saygılarımı sunuyorum.'' Dedi.

mustafa zahit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu