Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya ZAHİT, GAZETECİLERİN GÜNÜNÜ KUTLADI

ZAHİT, GAZETECİLERİN GÜNÜNÜ KUTLADI

AK Parti Haliliye Belediye Başkan aday adayı Mustafa Zahit, tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladığını söyledi.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2014 Cuma 14:51
ZAHİT, GAZETECİLERİN GÜNÜNÜ KUTLADI

10 Ocak Çalışan Gazeteciler nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Mustafa Zahit, şunları söyledi:
''Başta Şanlıurfa ilimiz ve ilçelerimizde hizmet veren basın ve yayın camiasının değerli mensuplarının 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutluyorum. Sağlıklı bir toplumun oluşması ve devamlılığını koruyabilmesi için vazgeçilmez unsurlardan biri bağımsız ve tarafsız bir basının bulunmasıdır. Bilginin geniş toplum kesimlerine ulaşması için kullanılan en etkin vasıta şüphesiz ki Basın'dır. Doğru ve verimli işleyen Basın'ın temel direğini tabii ki basın çalışanları yani çalışan gazeteciler oluşturmaktadır.

Küreselleşen dünyada bilginin artık sınır tanımaz bir hale gelmesi, yerel haberlerin dahi saniyeler içerisinde dünyanın her yanından takip edilebilir hale gelmesi Gazetecilik mesleğinin muhtevasını ciddi anlamda etkilemiş ve önemini arttırmıştır.

Teknolojik gelişmeler Basın'ın fedakâr çalışanlarının etkinliğini ve bir o kadar da iş yükünü artırırken, toplumun gelişmesi yönündeki rolünü de belirginleştirmiştir. Haberin bulunması ve kamuoyuna taşınması, halkın daha kaliteli ve daha yaygın hizmet alması gibi kutsal bir amaca da hizmet etmektedir. Bunun yanında Gazetecilik mesleğinin en önemli işlevlerinden biri de halkın kendisini yönetenleri denetleyebilme imkânına kavuşmasını sağlamasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle kutsal bir görev ifa eden değerli Basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com