Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Zafer Tekman'dan 158 gündür haber alınamıyor

Zafer Tekman'dan 158 gündür haber alınamıyor

Hakkâri'de dindar kimliklerinden dolayı PKK tarafından kaçırılan 2 üniversite öğrencisinden İdris Doğan serbest bırakılırken, diğer öğrenci Zafer Tekman'dan ise 158 gündür hâlâ haber alınamıyor.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2015 Cuma 18:24
Zafer Tekman'dan 158 gündür haber alınamıyor

Tartıştıkları CODER’li öğrenciler tarafından PKK’ye teslim edilen 2 üniversite öğrencisinden biri olan Zafer Tekman’ın PKK tarafından alıkonulmasının üzerinden 158 gün geçti. Tekman’ın ailesinin endişe dolu bekleyişi ise devam ediyor.

Çocuklarının bir an önce serbest bırakılmasını isteyen aile, seçim sürecinde sözde barış vaatlerinde bulunanların aylardır Kürt annelerin gözyaşlarını akıttıklarını ifade ettiler.

Hakkâri’de (Colemérg)  PKK/HDP’li öğrencilerle girdikleri sözlü bir tartışma sonrası dindar oldukları gerekçesiyle tehdit edildikleri ve ardından kaçırıldıkları gündeme gelen 2 üniversite öğrencisinden biri olan Zafer Tekman’dan (20) 158 gündür haber alınamazken, Tekman ile beraber kaçırılan İdris Doğan geçen ay serbest bırakılmış ve evine dönmüştü.

Bu sessizliğe bir anlam verilemiyor

Konuyla ilgili olarak konuşan Zafer Tekman’ın ağabeyi, Mehmet Tekman, Kardeşinin kaçırılmasının üzerinden aylar geçmesine rağmen kimsenin bu noktada bir çaba içerisine girmediğini belirterek, siyasi ve kolluk kuvvetlerinin bu noktada sessiz kalmalarına bir anlam veremediklerini ifade etti.

“Bu zihniyet Kürt analarını ağlatıyor”

İdris Doğan’ın serbest bırakılmasının ardından Zafer’in de PKK’lilerin elinde olduğunun kanıtlandığını aktaran Tekman, “PKK önce gençleri kaçırdığını inkâr ediyordu. Şimdi ise sessiz kalıyor. Biz ne olursa olsun kardeşimin bir an önce serbest bırakılmasını istiyoruz. PKK’nin sözcülüğünü yapan siyasi parti meydanlarda barış nutukları atıyor. Hâlbuki yıllardır bu zihniyet Kürt analarını ağlatmaktadır.” dedi.

Kardeşinin hiçbir suçunun olmadığını tekrarlayan Tekman, kardeşinin bir an önce serbest bırakılması gerektiğini ifade etti.

27 Mayıs’ta kaçırılmışlardı…

Hakkâri Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı 1'inci sınıf öğrencisi İdris Doğan (20) ve Zafer Tekman (20) 27 Mayıs 2015 tarihinde PKK tarafından kaçırılmıştı. İdris Doğan Ağustos ayı başlarında serbest bırakılırken, Zafer Tekman ise alıkonulmaya devam ediliyor.

Çocuklarının hayatlarından endişe ettiklerini belirten Tekman ailesi, yetkililerden bir an önce görevlerini yapmalarını ve çocuklarını kurtarmalarını istiyor. PKK’ye de seslenen aile, çocuklarının hiçbir suçunun olmadığını tekrar ederek bir an önce serbest bırakılmasını istedi. (Murat Dalgın-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com