Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Zafer Caddesi'ndeki Yol Çalışmalarını Denetledi

Zafer Caddesi'ndeki Yol Çalışmalarını Denetledi

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2010 Perşembe 11:12
Zafer Caddesi'ndeki Yol Çalışmalarını Denetledi

Şanlıurfa Belediyesi şehir trafiğini rahatlatmak ve şehir içersinde trafik akışını olumsuz yönde etkilen etkenleri birer birer ortadan kaldırmak amacıyla yüne yol çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor.

      Şanlıurfa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce İl Özel İdare Binası bitişinde yeni açılan Zafer Caddesi ve Kuyubaşı mevkiinde yürütülen yol çalışmalarını denetleyen Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, yürürlüğü konulan Ulaşım Mastır Planı ve yeni yol düzenlemeleriyle birlikte trafik akışını olumsuz etkileyen etkenleri teker teker ortadan kaldırdıklarını söyledi.

     Yeni çevre yollarının şehir trafiğini büyük ölçüde rahatlatacağını belirten Belediye Başkanı Fakıbaba, “Mardin istikametinden gelen araçların Yeşildirek Kavşağından sonra kent merkezine girmeden yeni açılan Zafer Caddesi’ni kullanarak İl Özel İdare Binası Yanından Akçakale istikametine geçmeleri kent merkezindeki trafiği büyük ölçüde rahatlatacaktır. Yollarımızın asfaltlama, orta refüj ve kaldırım çalışmalarında sona yaklaştık. Çok kısa bir süre sonra resmen trafiğe açılacak olan yollarla birlikte şehir trafiğinin büyük ölçüde rahatlayacağına inancımız sonsuzdur” dedi.

     Çevreyolu üzerinde kullanılan asfaltın kalınlığı ve orta refüjlerin genişliğine dikkat çeken Belediye Başkanı Fakıbaba, “Kent merkezindeki refüjleri yeşil alan olarak düşündüğümüz için plan ve projelerimizde oldukça geniş olmalarına önem veriyoruz. Çünkü orta refüjlerde yapılan yeşillendirme çalışmaları kentimize daha ayrı bir kent katmaktadır” diye konuştu.   

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com