Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Zabıtalar okul çevresindeki iş yerlerini denetledi

Zabıtalar okul çevresindeki iş yerlerini denetledi

Bursa Yıldırım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, okul yakınlarında gıda satışı yapan işyerlerinde evrak ve hijyen denetimi gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2015 Pazartesi 19:56
Zabıtalar okul çevresindeki iş yerlerini denetledi

Bursa Yıldırım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okul yakınlarında gıda satışı yapan işyerlerine yönelik denetimler yaptı.

Zabıtalar, özellikle öğrencilerin uğrak yerleri olan pastane, kafeterya, simitçileri ve okul önlerindeki seyyar satıcıları denetliyor.

Öğrencilerin sağlığını tehdit edebilecek faaliyetlere kesinlikle izin verilmeyeceğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Gıda güvenliği konusundan kesinlikle taviz verilemeyecek. İlgili birimlerimiz, çocuklarımızın beslenme ihtiyaçlarını karşılayan işletmelere yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Gelecek nesilleri inşa ederken yavrularımızın sağlıklı koşullarda alışveriş yapmalarına büyük bir titizlik içerisinde yaklaşıyoruz. Esnafımıza sorumluluklarını yerine getirmeleri noktasında gerekli uyarıları yapıyoruz.” dedi.

“Denetimler artarak sürecek”

Okul önlerinde denetimsiz gıda satışı yaparak öğrencilerin sağlığını tehdit eden seyyar satıcılara karşı özellikle önlem aldıklarını belirten Edebali, “Megafonlu araçlarla satış yapan seyyar satıcılar gürültü kirliliğine neden olmakta ve eğitim öğretimi olumsuz yönde etkilemekte. Bu yüzden başta okul çevreleri olmak üzere tüm Yıldırım sınırları içerisinde sıkı bir denetim gerçekleştiriyoruz. Amacımız vatandaşımızın huzuru ve refahını sağlamak. Bu konuda vatandaşlarımızın da desteğini bekliyoruz. Hemşerilerimiz 444 16 02 numaralı Yıldırım Çağrı Merkezi’nden bize ulaşabilirler.” diye konuştu.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com