Advert
Advert
Advert

Zabıtalar fırıncıları denetledi

Şanlıurfa'nın Merkez Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin, ünlü mamuller satan işyerlerine yönelik yaptığı denetimlerde halk sağlığını tehdit oluşturacak küflenmiş hamur, kırık yumurta ile gramajı düşük ekmekler ele geçirdi.

Zabıtalar fırıncıları denetledi
Zabıtalar fırıncıları denetledi

 Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ünlü mamuller satan işyerlerine yönelik yaptığı denetimler sırasında halk sağlığına tehdit oluşturacak olan küflenmiş hamur, kırık yumurta ile gramajı düşük ekmekler ele geçirdi.

Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı personeller, 'Sağlıksız gıdaların ve gramajı düşük ekmeklerin satışını engellemek' için yapmış olduğu çalışmalar kapsamında Yenişehir Mahallesi'nde denetim yaptı. Yapılan incelemelerde, simit ve poğaçaların üzerine susam dökmek için kullanılan teneke, ekmek yapımında kullanılan küflenmiş maya, 19 koli kırık yumurta ile gramajı düşük 576 adet ekmek ele geçirildi. Zabıtalar malzemelere el koyup işyeri sahipleri hakkında "Kabahatler Kanunu" kapsamında cezai işlem uyguladı.

Zabıtalar, ele geçirdiği insan sağlığı bakımından sakıncalı olmayan gramajı düşük ekmekleri tutanak karşılığında hayır kurumlarına verirken, diğer ürünler ise imha edildi. İşyeri sahipleri hakkında da cezai işlem uygulandı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı