Advert
Advert
Advert

Zabıtadan baskın

Viranşehir Belediyesi Zabıta ekipleri sabah saatlerinde ilçede faaliyet gösteren büyük marketlere baskın düzenledi. Yapılan denetimde bol miktarda kıyma ve bozuk ete el konuldu.

Zabıtadan baskın
Zabıtadan baskın

Viranşehir Belediyesi zabıta ekipleri bu sabah Hürriyet ve Yenişehir Mahallelerinde faaliyet gösteren fırın, lokanta ve süper marketlerde denetim yaptı.

Ekmek gramajları ve hijyen üzerinde duran zabıta ekipleri fırıncıların bu konularda çok hassas olduklarını ve yapılan incelemeler sonucu herhangi bir eksiğin bulunmadığını belirtti.

Ardından Yenişehir ve Ceylanpınar üzerinde bulunan süper marketler denetlendi. Marketlerde yaklaşık 10 kg bakteri üreten, sağlığa zararlı kıyma et ve 2 kilo bozuk et tespit edildi. Zabıta ekipleri tespit edilen gıda maddelerine el koyarak, marketleri bu konuda hassas olmaları için uyardı.

Zabıta Müdürlüğü yaptığı açıklamada halkın sağlığı ile oynanmasına izin vermeyeceklerini belirterek, halkın da bu konuda hassas olup, alınacak gıdaların son kullanma tarihine bakmaları konusunda uyardı. Ayrıca böyle durumlar karşısında yurttaşların zabıta müdürlüğüne haber vermeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Haber-Foto: Mustafa Çapanak

Yenişehir Ceylanpınar Viranşehir Belediyesi Zabıta Zabıtadan baskın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!