Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Zabıta ekipleri kantinleri denetledi

Zabıta ekipleri kantinleri denetledi

Van'ın Tuşba ilçesinde faaliyet gösteren okul kantinlerinde gıda denetimi yapıldı.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2014 Çarşamba 11:07
Zabıta ekipleri kantinleri denetledi

Tuşba Zabıta Müdürlüğü denetim ekipleri, okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerin, sağlıklı, güvenli ve tüketici haklarına uygun hizmet almalarını sağlanması amacıyla okul kantinlerinde denetim yaptı.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, beraberinde bulunan Tuşba Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda mühendisi ile birlikte öğretmen ve öğrencilerin tüketimine sunulan gıdaların, insan sağlığını tehdit etmeyecek şartlarda satılıp satılmadığına, özellikle hijyen kurallarına uyulup uyulmadığına, gıdaların hazırlandığı çalışma tezgahlarının temizliği ile tüm gıda ürünlerinde son kullanma tarihlerinin geçmemiş ve orijinal ambalajlarının bozulmamış olmasına dikkat ettiler.
 

Denetimlerde ayrıca; okul kantini açabilmek ve çalıştırabilmek için temin edilmesi gereken resmi belgeler de kontrol edildi.

Yapılan denetimler sırasında kantin işletmecilerine uyulması gereken kurallar hakkında da bilgi veren zabıta ekipleri, denetimlerin öğrencilerin sağlığını korumak maksadıyla yapıldığını belirttiler. Denetimler sırasında herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmadı.


Okulların 3 aylık bir tatil süreci sonunda tekrar açıldığını ifade eden Tuşba Belediyesi Zabıta Müdürü Osman Sevinç, kantinlerin çalışmadığı bu süre içerisinde eskimiş, tarihi geçmiş ürünlerin olabilme ihtimalinden dolayı denetimlere okulların açıldığı ilk günden itibaren başladıklarını ifade etti.

Denetimlerin sadece birkaç günlükten ibaret olmayacağını da dile getiren Sevinç, “Denetimlerimiz geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığını düşünerek okulların açık bulunduğu sürece periyodik olarak devam edecektir.” dedi.

Çocuklarını okula getiren veliler ise, denetimlerin yerinde ve zamanında bulduklarını ifade ederek, “Çocuklarımızın sağılığı açısından bu tür denetimlerin yapılması çok doğru bir karar. Kantinlerin temiz ve hijyenik olması biz veliler için çok önemli. Çünkü bir mikrop çocuğumuzun sağlığı açısından önemli sorunlar çıkartabilir. Bu tür denetimlerin sık sık yapılması gerektiğini düşünüyoruz.” diye konuştular. (Hacı Yılmaz-İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa ağaçlandırma çalışmaları ve ağaçlandırmanın önemi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com