Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem YYÜ öğrencilerinden DBP'li belediyeye 'karikatür' tepkisi

YYÜ öğrencilerinden DBP'li belediyeye 'karikatür' tepkisi

Diyarbakır'da DBP'li belediye tarafından reklam panolarına asılan Peygamber'e hakaret içerikli karikatürler sebebiyle Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencileri bir basın açıklaması yaparak tepkilerini dile getirdiler.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2015 Pazartesi 20:04
YYÜ öğrencilerinden DBP'li belediyeye 'karikatür' tepkisi

Diyarbakır'da DBP'li Yenişehir Belediyesi Kadın Politikalar Müdürlüğü tarafından şehir merkezindeki billboardlara asılan peygambere hakaret içerikli karikatürlere bir tepki de Van’dan geldi. Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) öğrencileri yaptıkları basın açıklamasıyla olayı ser bir dille kınadı.  

İlahiyat Fakültesi önünde toplanan grup ellerindeki “Peygambere uzanan diller kurusun”, “Peygambere hakaret, küfre işaret”, “Kadınlar size Allah’ın emanetidir” dövizleri ve salavatlar eşliğinde YYÜ Merkezi Yemekhaneye kadar yürüdü.

Merkezi yemekhane önünde yapılan açıklamayı grup adına Veterinerlik Fakültesi öğrencilerinden Hakan İlbaş okudu.

“DBP’li belediye bu tutumuyla Efendimize alçakça saldırmıştır”

Daha önce Danimarkalı bir karikatüristin çizdiği ve İslam aleminde büyük bir infiale neden olan skandal karikatürü hatırlatan Hakan İlbaş, “Burada toplanmamızın sebebi; daha önce Danimarkalı bir karikatüristin çizdiği ve İslam aleminde büyük bir infiale neden olan skandal karikatürün geçtiğimiz günlerde Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Kadın Politikalar Müdürlüğü  ve yine belediye bünyesinde faaliyet gösteren kadın eğitim ve psikolojik danışmanlık merkezinin logolarının yer aldığı ‘çocuk gelin yoktur tecavüzcü erkek vardır’ başlıklarıyla Diyarbakır’ın yeni şehir ilçesinin sokaklarına asıp Peygamber Efendimize alçakça hakaret etmiş olmasıdır.” dedi.

“Diyarbakır’da böyle bir rezilliğe yeltenmek alçaklıktır”

“Kardeşlerim eğer biz Allah Resulü’ne hakaret edenlere karşı sesimiz yükseltmezsek Allah ve Resulü’nün bizden davacı olacağını unutmamalıyız.” diyen İlbaş, açıklamanın devamında şunları söyledi:

“Dün Allah’ın Resulü’nü savunan sahabeler gibi bizler de bugün burada yapılan her türlü saldırıya karşı ne pahasına olursa olsun Allah Resulü’nü savunmalıyız ve savunacağız. Biz burada efendimize karşı yapılan menfur tutumu sergileyenlere sesleniyoruz; Ey gafiller eğer siz şahsımıza namusumuza dil uzatsanız bunu af edebiliriz. Ama Allah Resulü’ne yapacağınız saldırıları asla kabul etmeyeceğiz. Tüm İslam düşmanlarının bilmesi gerekir ki sahabeler şehri Diyarbakır’da böyle bir rezilliğe yeltenmek alçak bir şekilde inancımızla alay etmektir.” şeklinde konuştu.

Basın açıklamasının ardından bir süre tekbir ve salavatlar getiren grup, daha sonra dağıldı. (Murat Dalgın-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com