Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem YYÜ öğrencileri dindar öğrencilere yapılan saldırıları kınadı

YYÜ öğrencileri dindar öğrencilere yapılan saldırıları kınadı

Son günlerde dindar kimlikleriyle tanınan öğrencilere yapılan saldırılarla ilgili yürüyüş ve kitlesel basın açıklaması yapan YYÜ öğrencileri, Müslümanlara ve kutsal mekânlara yapılan saldırıları kınadı.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2015 Pazartesi 17:52
YYÜ öğrencileri dindar öğrencilere yapılan saldırıları kınadı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğrencileri ‘YYÜ Müslüman Gençler’ adı altında bir araya gelerek geçtiğimiz günlerde, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ile İstanbul Teknik Üniversitesinde (İTÜ) İslami kimlikli öğrencilere yönelik yapılan saldırıları kınadı.

YYÜ İlahiyat Fakültesi önünde toplanan öğrenciler ellerinde ‘Sol faşizme, tahakküme ve zorbalığa karşı Müslümanlar omuz omuza’ yazılı pankartı taşıyarak, Fen Edebiyat Fakültesi önüne kadar yürüdüler.

Sık sık tekbir getiren grup, ‘İslami hareket engellenemez' ve ‘Ji bo zalimên xwînxwarê bijî cehennem' sloganları attılar.

Burada grup adına basın metnini okuyan Tıp Fakültesi Öğrencisi Mehmet Yusuf Uzan Avcı, Müslümanların her an yeni zülüm ve barbarlıkla karşı karşıya olduğunu belirterek, “Küresel emperyalist güçlerin kontrolünde yürütülen bu çağdışı barbarlıkları Filistin’de, Afganistan’da, Suriye’de ve bütün İslam coğrafyasında uygulamaya konulması ve buralarda yaşanan olaylar hepimizin malumudur. Ortadoğu Teknik Üniversitesinde (ODTÜ) Kur’an-ı Kerim’i okumak ve anlamak için toplanan Müslüman hanımlara yapılan saldırılar, İstanbul Teknik Üniversitesinde (İTÜ) merkezi bir cami yapımı ile ilgili basın açıklaması yapmak için toplanan Müslümanlara karşı gerçekleştirilen saldırılar ve son olarak da insani ve İslami kaygılar ile Nepal’deki Müslüman kardeşlerimize dikkat çekmek amacıyla Eskişehir’de Müslüman öğrenciler tarafından açılan resim sergisine yönelik malum grupların bilinçaltlarında yatan öfkeyi kusmalarını YYÜ Müslüman gençler alarak lanetliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından gençlere destek vermek amacıyla üniversitede bulunan Araştırmacı-Yazar İbrahim Toprak da kısa bir konuşma yaptı.

Öte yandan polisin, açıklamanın yapıldığı İlahiyat Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldığı görüldü. (Murat Dalgın-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da silahlı kavga:3 ölü, 4 yaralı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com