Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem YYÜ ile VANTB arasında işbirliği toplantısı

YYÜ ile VANTB arasında işbirliği toplantısı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Senatosu aylık toplantısında, üniversite ile Ticaret Borsası (VANTB) arasında yapılacak işbirliği alanları masaya yatırıldı.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2015 Pazartesi 14:20
YYÜ ile VANTB arasında işbirliği toplantısı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Senatosu mutat toplantısını Van Ticaret Borsası’nda (VANTB) gerçekleştirdi. Senato toplantısında konuşan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal üniversite ile kent ilişkilerine verdikleri önem çerçevesinde senatoyu VANTB’de topladıklarını ifade ederek, “Bu toplantıda üniversite ile VANTB’nin birçok önemli başlıkta işbirliği yapabileceği ortaya çıktı. Bu işbirliği ile Van’ın ve bölgenin kalkınmasına katkı sunacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Rektör Battal başkanlığında VANTB’ye giden senato üyelerini VANTB Başkanı Enver Memduhoğlu ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. VANTB Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Senato Toplantısı’nda üniversite ile ticaret borsası arasında yapılacak işbirliği alanları masaya yatırıldı.

YYÜ’nün Van’daki sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, esnaf sanatkârlar ve sanayiciler ile yakın ilişkisinin devam ettiğini ifade eden Rektör Battal, “VANTB’ye senatomuz ve ilgili öğretim üyelerimizle bir ziyarette bulunarak senato toplantımızı burada yaptık. Toplantıda üniversite ile VANTB’nin birçok önemli başlıkta işbirliği yapabileceği ortaya çıktı. İnşallah onlarda bizi ziyaret etmek suretiyle ilgili birimlerle görüşmeler ayarlanacak. Onun akabinde de işbirliği yapacağımız başlıklar hayata geçirilecek. VANTB’nin çalışma alanı dâhilinde olan tarımla ilgili birçok alanda bizim çok önemli katkı sunmamız mümkün görünmektedir.  Çok güçlü olduğumuz alanlardan bazıları da Ziraat Fakültemiz, Veteriner Fakültemiz, gıda bölümümüz ve mühendisliğin değişik bölümleridir. Bu kapsamlarda da önemli katkılar sağlayacağımıza inanıyoruz. VANTB ile işbirliği çerçevesinde Van’ın ve bölgenin kalkınmasına da katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.” diye konuştu.

VANTB Başkanı Enver Memduhoğlu ise YYÜ Senatosu’nun borsalarında toplanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek üniversite ile işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.

Bölgede önemli oranda bal üretimi yapıldığına dikkat çeken Memduhoğlu, “Büyük ve küçükbaş hayvancılık ile tarım alanlarının daha verimli kullanılması gibi çeşitli alanlarda üniversiteden önemli destek alacağımıza inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com