Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Yuttuğu diş protezi ameliyatla midesinden çıkarıldı

Yuttuğu diş protezi ameliyatla midesinden çıkarıldı

Gaziantep'te 54 yaşındaki yaşlı adamın nohut dürümü yediği sırada fark etmeyerek yuttuğu diş protezi ameliyatla midesinden çıkarıldı.

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2015 Çarşamba 00:24
Yuttuğu diş protezi ameliyatla midesinden çıkarıldı

Gaziantep’te geçtiğimiz Cumartesi günü 54 yaşındaki A.B, bir lokantada Nohut dürümü yediği sırada beş dişlik protezini yanlışlıkla yuttu. Bağırsaklarında bulunan yaşlı adamın yuttuğu  diş  protezi,  yapılan başarılı ameliyatla çıkarıldı.

Edinilen bilgilere gör  A.B. adındaki yaşlı adam,  bir lokantada Nohut dürümü yediği sırada beş dişlik protezini yanlışlıkla yuttu. Bunun üzerine diş doktorunu arayan A.B’ye doktoru hemen bir hastaneye gitmesini istedi.

A.B., Dr. Ersin Aslan Devlet Hastanesine giderek muayene olduktan sonra Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Ahmet Yağbasan tarafından ameliyata alındı. Yaklaşık 3 saat süren  başarılı ameliyatla A.B’nin bağırsaklarında bulunan diş protezi çıkarılırdı.

Ameliyatı gerçekleştiren Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Ahmet Yağbasan, ameliyatı ile ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, protezin bağırsak tıkanıklığına neden olabilme tehlikesi taşıdığını yapılan başarılı bir ameliyatla midede aranan protezin bağırsaklardan çıkarıldığını söyledi.

Yağbasan, “Cumartesi günüydü, bir tane diş yutma vakası olduğu söylendi. Öncellikle biz onu tam protez zannettik. Tam protez olsaydı. Biz onu çıkaramayabiliriz dedik. Daha sonra telefondan resmini gönderdiler. Midede beş dişlik bir protez olduğunu gördük. Onu çıkarabiliriz diye düşündük. Normal filmde midede olduğu görünüyordu. Ama mideye baktığımızda dişleri göremedik. Dolayısıyla ilerlemiş olabileceğini düşündük. Hastayla konuştuk nasıl olmuş diye, nohut dürümü yerken dişinin eksik olduğunu hissetmiş. Bağırsak tıkanıklığına neden olabilecek bir protezdi. Yaklaşık 3 saat ameliyat sonrası dişleri çıkardık.” dedi.  (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com