Advert
Advert
Advert

Rabia Meydanı Mimarisi sil baştan değişecek

Şanlıurfa’nın en önemli meydanlarından olan Rabia Meydanı ile ilgili Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.

Rabia Meydanı Mimarisi sil baştan değişecek
Rabia Meydanı Mimarisi sil baştan değişecek

Valilik toplantı salonundaki toplantıda Rabia Meydanı Sosyal Gelişme Programı çerçevesinde yapılabilecekler ele alındı. Hayata geçirilmesi planlanan program ile meydanda yeni bir mimari düzenleme yapılması sonrasında şehrin sosyal ihtiyaçlarının ve toplumsal gelişiminin arttırılması hedefleniyor.

Programın hayata geçirilebilmesi için katılımcıların fikir alış verişinde bulunduğu toplantıda; toplumsal gelişme için Sivil Toplum Kuruluşları eliyle projelerin yapılmasının teşvik edilmesi de görüşüldü.

Programın hayata geçirilmesiyle meydanda yürütülecek olan projelerin Şanlıurfa’nın sosyal hayatına önemli katkılar sunacağını kaydeden Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; bu yönüyle programı çok önemsediğini, belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının da bu konuda hem fikir olduğunu dile getirdi. Programın STK’ların hizmetlerine de olumlu katkı sunması beklenirken toplantının ikincisini de yine sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla yapılması kararlaştırıldı.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna başkanlığındaki toplantıya Vali Yardımcıları Yusuf Ziya Çelikkaya ve Tarık Açıkgöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Acar, Kültürel Mirası Koruma Derneği Başkanı Uğur Beyazgül, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kırıkçı ve Valilik Danışmanı İbrahim Akgün katıldı.

Yusuf Ziya Çelikkaya Tarık Açıkgöz Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Acar Kültürel Mirası Koruma Derneği Başkanı Uğur Beyazgül Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kırıkçı Valilik Danışmanı İbrahim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
saadet habergetiren     2016-08-05 Sayın yetkililer şanlıurfa mızın tarihi olan 'TOPÇU MEYDANI' ismi de umarım geri verilir bu meydana.....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü