Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Yusuf El Kardavi Türkiye'ye gelerek darbe karşıtı gösterilere katıldı

Yusuf El Kardavi Türkiye'ye gelerek darbe karşıtı gösterilere katıldı

Konya’daki darbe karşıtı gösterilere katılan Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi, Türkiye’nin büyük bir badire atlattığına dikkat çekerek darbecilerin, emellerine kavuşamadığı söyledi.

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2016 Çarşamba 12:07
Yusuf El Kardavi Türkiye'ye gelerek darbe karşıtı gösterilere katıldı

 

Konya Mevlana Meydanı'nda darbe girişimine tepki gösterenlere hitap eden Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi, Türkiye’nin büyük bir badire atlattığına dikkat çekerek darbecilerin, emellerine kavuşamadığı söyledi.

Türkiye’nin, kendisine ve islam alemine yönelik komplolara güçlü bir şekilde karşı durduğunu söyleyen Karadavi, “Türkiye, asırlar boyunca birlik kelimesini yüceltti. O birlik kelimesi ki İslam'ın yüceltilmesi anlamına geliyordu. Buna yönelik komplolara karşı Türkiye direndi. Türkiye, bu birliğin ve İslam'ın mesajını bozmaya çalışanların karşısında durdu. Türkiye, birliği bozmak isteyenlere karşı hep mücadele vermiştir. Bunu biliyoruz.” dedi.

Darbecilerin, emellerine kavuşamadığına işaret eden Karadavi, “Türkiye, yüzyıllardır İslam'a hizmet etti. İslam'a hizmetlerinden dolayıdır ki darbecilerin emelleri sukutuhayale uğradı. Darbeciler, emellerine kavuşamadılar. Nasıl böyle bir hainlik yapabilirler? Nasıl böyle insanları öldürebilirler? Akıl almıyor, bunu nasıl yapabilirler? Türkiye, büyük bir badire atlattı.” diye konuştu. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com