Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Yurtdışında oy kullanma işlemi başladı

Yurtdışında oy kullanma işlemi başladı

Yurt dışında yaşayan 2 milyon 800 binden fazla seçmen, bugünden itibaren milletvekili genel seçimleri için oy kullanmaya başlıyor.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2015 Cuma 13:29
Yurtdışında oy kullanma işlemi başladı

Yurt dışında yaşayan 2 milyon 800 binden fazla seçmen, bugünden itibaren milletvekili genel seçimleri için 54 ülkedeki 112 temsilcilikte kurulan sandıklarda oy kullanmaya başlıyor. Yurt dışındaki seçmen için oy verme işlemi 31 Mayıs'ta sona erecek.

Yurt dışında yaşayan seçmenler, Almanya'da 13, ABD'de 7, Fransa'da 6, Rusya, Çin ve Yunanistan'da 4, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bulgaristan, İsviçre, İran ve Kazakistan'da 3 temsilcilikte randevu almadan oy verebilecek.

Yurt dışındaki seçmenler, 8 Mayıs-7 Haziran arasında 33 gümrük kapısında oy verebileceği gibi yaşadıkları ülkelerde belirlenen temsilciliklerde açıklanan tarihler arasında da oy verebilecek.

Yurt dışındaki seçmenler, Almanya, Avustralya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, İsviçre, KKTC'de 8-31 Mayıs'ta 24 gün, ABD'de 16-31 Mayıs'ta 16 gün, Norveç'te 22-31 Mayıs'ta 10 gün, Romanya'da 28-31 Mayıs'ta 4 gün, Bulgaristan, Hollanda, İtalya, Kanada, Suudi Arabistan ve Türkmenistan'da 29-31 Mayıs'ta 3 gün süreyle oy kullanabilecek.

Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Bosna Hersek, Cezayir, İsrail, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, Rusya, Yunanistan'da 30-31 Mayıs'ta 2 gün süreyle, Arnavutluk, Azerbaycan, Bahreyn, Çek Cumhuriyeti, Çin, Finlandiya, Güney Afrika, Gürcistan, İran, İrlanda, İspanya, İsveç, Japonya, Katar, Kosova, Kuveyt, Lübnan, Macaristan, Mısır, Özbekistan, Polonya, Sudan, Tayland, Ukrayna, Umman, Ürdün ve Yeni Zelanda'da ise 31 Mayıs'ta verme işlemi gerçekleştirilecek.

Oy verme işleminden sonra mühürlenerek saklama kuruluna teslim edilecek oy torbaları, Türkiye'de açılarak oylar sayılacak.  (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

EKİNCİ REFERANDUM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com